Yazılım

Apple, Epic’e ‘Kendi Kendine Hizmet Eden Goliath’ Diye Geri Döndü

Epic Games, Apple’ın App Store satışlarından aldığı ücretle ilgili bir anlaşmazlık olan Apple ile yasal mücadelesini Avustralya federal mahkemesine taşıdı. Apple daha önce davanın reddedilmesini istemişti, ancak şimdi bunun yerine iki şirketin ABD’deki duruşmasına kadar ertelenmesi gerektiğini savunuyor.

Dün her iki taraf da iddialarını sundu. Epic, Apple’ın uzun yıllardır pazardaki konumunu kötüye kullandığını savundu, The Guardian’ı bildirdi ve bundan olumsuz etkilenen Avustralyalı müşteriler ve yazılım geliştiricileri adına savaştığını iddia etti.

Ancak Apple, Epic’in fedakarca davrandığını reddetti ve şirketi Apple’ın iş modelini kendi lehine değiştirmeye çalışan bir endüstri Goliath’ı olarak tasvir etti. Apple’ın iddia ettiği bir iş modeli, işletim sistemlerinin kalitesine, güvenliğine ve bütünlüğüne öncelik verilmesi üzerine inşa edildi.

Şu ana kadar konuyla ilgili herhangi bir karar alınmadı, ancak yakında gelmesi bekleniyor. Apple ve Epic Games’in ABD’deki denemesinin 3 Mayıs’ta başlaması planlanıyor ve Tim Cook ve Craig Federighi de dahil olmak üzere bir dizi büyük isimden tanıklık yapılacak.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...