Yazılım

‘homeOS’ Lansman Planlarında Yeni Apple İş İlanı İpuçları

Apple, gizemli “homeOS” teriminden bahseden ve yeni bir işletim sisteminin geliştirilmekte olduğunu öne süren ikinci bir iş ilanı yayınladı.

Swift geliştiricisi Julian Schiavo tarafından fark edilen ve MacRumors tarafından bildirilen yeni reklam, “iOS, watchOS, tvOS ve homeOS”tan ayrı ayrı bahsediyor, bu nedenle tvOS için güncellenmiş bir marka olması pek mümkün değil. (Apple TV, akıllı ışıklar, kilitler ve kameralardan oluşan bir ağ için odak noktası görevi gören dijital bir evin merkezi olarak bir geleceğe sahip olabilir.)

Daha olası bir açıklama, homeOS’un HomePod ve HomePod mini’de çalışan yazılım için yeni bir isim olmasıdır. Şu anda bu yazılım HomePod OS olarak anılmaktadır; Daha hızlı homeOS markasına geçmek, Apple’ın 2010’da iPhone OS 3’ten iOS 4’e geçişini yansıtacaktır.

Haziran ayında yayınlanan bir önceki reklam, Apple Music için kıdemli bir iOS mühendisi arıyordu, ancak homeOS’tan bahsetmeye devam etti.

Reklamda, “Apple genelinde sistem mühendisleriyle birlikte çalışacaksınız”, “iOS, watchOS, tvOS ve homeOS’un iç işleyişini öğreneceksiniz… Apple Music Frameworks ekibi, sistemle tümleşik Apple’ı etkinleştiren teknoloji yığınına sahiptir. Tüm mobil platformlarımızda müzik deneyimi: iOS, watchOS ve homeOS.”

MacRumors o sırada reklam hakkında rapor verdi, ancak Apple’ın sitesinde yayında kalırken, artık homeOS’tan açıkça bahsedilmediğini belirtmek ilginç. Bu arada yeni reklam, yazı yazılırken çevrimdışı görünüyor. Bu sözler bir hata mı, yoksa söylenti değirmenini kışkırtmayı amaçlayan hesaplanmış bir sızıntı mı?

Apple’ın bahara kadar daha fazla ürün piyasaya sürmesi beklenmiyor, bu nedenle homeOS’un ne için kullanılacağını bilmeden önce bir süre beklemeyi umuyoruz.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/job-ad-homeos-3810163/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...