Yazılım

Apple, Kullanıcıların iOS Uygulamalarını İncelemesine İzin Veriyor – Ve Geri Kalmıyorlar

Apple, iPhone, iPad ve iPod touch ile önceden yüklenmiş olarak gelen uygulamaları, yıllarca App Store’daki kullanıcı geri bildirimlerinin üstünde tutan uygulamaları derecelendirmeyi ve incelemeyi mümkün kıldı.

Apple haber sitesi 9to5Mac, Podcast’lerin ABD App Store’da kontrol edildiğinde bu önceden yüklenmiş uygulamalar arasında ortalama 2,0 yıldızla en düşük puana sahip olduğunu belirtiyor. (Bu yazıyı yazarken Birleşik Krallık mağazasını kontrol ettiğimizde, hala yetersiz ama biraz daha yüksek bir ortalama 2.5 görüyoruz.) Görünüşe göre birçok kullanıcı, birkaç ay önce iOS 14.5 ile uygulanan Podcast’lerde yapılan değişikliklerden hala memnun değil.

Eleştiri için seçilen diğer Apple uygulamaları arasında Çeviri (şu anda İngiltere App Store’daki Podcast’lerden bile daha düşük, ortalama 2.3 puan; bir yorumcu şöyle yazıyor: “Çeviriye bastığımda ifademi siliyor ve bana çeviri yapmıyor “), ve Hisse Senetleri (daha istikrarlı bir 3.5, ancak bir yorumcunun “Bu uygulamayı gerçekten kullanan var mı?” diye sorması).

Sesli Notlar (3.6; “Harika”) ve Hava Durumu (3.8; “iOS 15 güncellemesi uygulamayı büyük ölçüde geliştirir”), bu arada daha iyi puanlar ve daha olumlu yazılı yorumlar alır. İkincisiyle ilgili en yaygın şikayet, iPad’de eksik olmasıdır.

Bununla birlikte, Mesajlar ve Telefon dahil olmak üzere bazı paket uygulamaların hala derecelendirilemeyeceğini belirtmekte fayda var. Bunun nedeni, kaldırılamadıkları için App Store’da bulunmamalarıdır.

Umarım Apple, uygulamalarını geliştirmek için eleştiriyi kullanır, ancak durumun böyle olup olmayacağı görülecektir.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-lets-users-rate-ios-apps-3809064/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...