iPhone

Apple ‘iPhone 12 mini’yi Durduruyor’

Tayvanlı analiz şirketi TrendForce’un MacRumors tarafından aktarılan yeni bir raporuna göre iPhone 12 mini’nin üretimi tamamen durdu. Bu, Apple’ın Eylül ayında yeni modelleri piyasaya sürme zamanı geldiğinde stokta çok sayıda birime sahip olma riskini almak istemediğini gösteriyor.

Tüm hesaplara göre, 5,4 inç modeline olan talep beklenenden önemli ölçüde düşük çıktı. Bu durumda birçok potansiyel müşteri, tümü daha ucuz alternatifler olan iPhone SE, XR veya 11’i tercih etmeye karar verdi.

Bu tam bir sürpriz değil ve bir süredir 12 mini’nin beklentileri karşılamadığına dair işaretler var. Mart ayında Apple’ın üretimi kıstığı bildirildi.

12 mini’nin başarısız olduğuna dair bu görünüşte kabule rağmen – ve Macworld’ün Apple’a tavsiyesinin aksine – çoğu kaynak muhtemelen sonbaharda bir iPhone 13 mini göreceğimiz konusunda hemfikir. Belki bir sonraki model biraz daha iyi olacak, çünkü Apple’ın lansmanın bir parçası olarak hem iPhone XR hem de iPhone 11’i aşamalı olarak kaldırmayı planladığı ve potansiyel müşterilere mini ürün yelpazesine daha az düşük maliyetli alternatifler bıraktığı bildiriliyor.

Ancak 13 mini’den sonra, deneyin kalıcı olarak sona ermesi muhtemeldir. İyi bilgilendirilmiş analist Ming-Chi Kuo, 2022’de piyasaya sürülen 14 serisi iPhone’ların 6,1 inç ekranlı iki el cihazı, iki adet 6,7 inç ekran ve hiçbiri 5,4 inç ekran içermeyeceğini tahmin ediyor.

Düzenli olarak güncellenen iPhone 13 haber merkezimizle Eylül ayında çıkacak yeni telefonlarla ilgili en son söylentileri yakalayabilirsiniz. Ancak, perakendecilerin kalan stoklarından kurtulmak istemeleri muhtemel olan mevcut modellerde – özellikle 12 mini’de pazarlık yapılabileceğini unutmayın. En son Amazon Prime Day fırsatlarını içeren en iyi iPhone fırsatlarını içeren derlememizde en iyi teklifleri ve en düşük fiyatları kontrol edin.

Ayrıca en düşük iPhone 12 mini fiyatlarını buraya yerleştirilmiş otomatik widget’ta da kontrol edebilirsiniz:

Perakendeci Fiyat Teslimat

Dünya çapında 24.000’den fazla mağazadan fiyat karşılaştırması

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-stops-making-iphone-12-mini-3805903/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...