Yazılım

Microsoft CEO’su Windows’ta iMessage’ı Görmek İstiyor

Geçen hafta Microsoft, bu sonbaharda beklenen lansmanıyla Windows 11’i tanıttı. Microsoft CEO’su Satya Nadella, Wall Street Journal ile yaptığı bir röportajda, şirketin Windows 11 için yeni yazılım mağazası hakkında konuştu ve şirketin gelecek stratejisine ve kendisini Apple ve diğer rakiplerinden nasıl ayırmayı planladığına dair bazı büyüleyici bakışlar sundu. .

Bu yılki güncellemenin büyük haberi, Android uygulamalarını Windows’ta çalıştırabilme (bunlar Amazon uygulama mağazasının bir sürümü aracılığıyla edinilebilecek) ve şirketlerin Windows mağazasında kendi mağazalarını açmalarını ve ücret ödemekten tamamen kaçınmayı içeriyor. Microsoft.

Ancak belki de röportajın Macworld okuyucuları için en ilgi çekici olan bölümü, Nadella’nın Apple’a, mesajlaşma hizmeti iMessage dahil olmak üzere yazılımlarını ve hizmetlerini Windows mağazasına getirmesi için yaptığı açık davettir.

“Apple’ın Windows ile yapmak istediği her şey, ister iTunes, ister iMessage, ister sizde ne varsa, bunu memnuniyetle karşılarız” dedi. “Ancak genel olarak, yazılımımızın Apple cihazlarında harika çalıştığından ve Windows’un, ister Google, ister Apple, Adobe veya herhangi biri olsun, herkesin herhangi bir yazılımıyla iyi çalıştığından emin olmak istiyoruz.”

Bu, Windows’un kendilerini yalnızca Google uygulamalarına veya yalnızca Apple uygulamalarına adamak istemeyen kullanıcılara hitap etmeyi amaçladığı daha geniş bir stratejinin parçasıdır.

Nadella, “Windows size en fazla seçeneği sunuyor,” diye açıkladı. “Windows, bugün diğerleriyle iyi oynayan ekosistemlerin en açık olanı olarak oynayacak bir role sahip.”

Ocak ayında, WhatsApp’ın o sırada yaşadığı zorluklardan yararlanmak için Apple’ın iMessage’ı Android’e getirmesi gerektiğini savunduk. Ancak şirket, iMessage’ı kendi cihazı dışındaki cihazlar için hiç açmadı ve şimdi olacağına dair çok fazla bir şey yok.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/microsoft-imessage-windows-3806106/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...