Apple Watch

Apple Watch 8, Watch SE, Sports Watch İçin Büyük Güncellemeler Geliyor: Gurman

Bloomberg gazetecisi Mark Gurman, 27 Şubat 2022’deki Power On bülteninde, 2022’nin orijinalinin 2014’te gösterilmesinden ve 2015’te piyasaya sürülmesinden bu yana Apple Watch için şimdiye kadarki en büyük yıl olabileceğini söylemiş oldu.

Gurman, bu yıl Apple’ın bizim için 2022 sonbaharında çıkacak minimum üç modeli bulunduğunu düşünüyor:

  • Apple Watch Serisi 8
  • Apple Watch SE, güncellenmiş model
  • “Ekstrem sporları hedefleyen” yeni bir Apple Watch

Gurman’a gore, ilk olarak 2017’de tanıtılan ve böylece bu yıl beş yaşına giren Apple Watch Series 3’e ulaşınca, “Sonunda emekli olabilir”.

Bu, Gurman’ın üç yeni saat öngördüğü ilk sefer değil – ek olarak Aralık 2021’de bir PowerOn haber bülteninde biri ekstrem sporcular için olmak suretiyle üç yeni Apple Watch modeli olacağını öne sürdü. Ve Gurman, sağlam, darbeye dayanıklı modeli tartışıyor. Apple Watch Sport, Mart 2021’den beri Apple’da geliştiriliyor.

Gurman, yeni Apple Saat çeşitleri bekleyen tek sanayi uzmanı da değil. Analist Ming-Chi Kuo da Aralık 2021’de yatırımcılara yapmış olduğu bir notta, yalnızca Apple Watch Series 8’i değil, ekstrem sporlar için tamamen yeni bir Apple Watch modelini de göreceğimizi belirtti.

Kuo, 8 Aralık 2021 tarihindeki yatırımcı notunda “2H22’deki yeni Apple Watch, Apple Watch 8, yeni Apple Watch SE ve ekstrem spor versiyonunu içeriyor” dedi.

Apple Watch 8 için Planlar

Gurman’ın 27 Şubat 2022 haber bülteni, Apple Watch 8’den ne bekleneceği hakkında daha çok detay ekliyor. Bunun “ilk Apple Watch’ın piyasaya sürülmesinden bu yana en büyük güncelleme” olacağını söylüyor. Gürman, Seri 8’de hangi sıhhat sensörlerinin geleceği mevzusunda büyük bir değişim beklemiyor sadece vücut ısısı sensörünün olabileceğini belirtiyor. Saatin etkinlikleri iyi mi takip etmiş olduğu ve kart genelinde daha süratli çipler açısından büyük güncellemeler planlanıyor.

Gurman’a gore yeni, daha kuvvetli çipler de kurulacak. Bu sayede performansta büyük bir sıçrama olması muhtemeldir.

Ek olarak kan şekeri seviyelerini ölçen sensörler ve mevcut iPhone modellerine benzer yeni bir tasarım olduğu söylentileri de var. 41mm ve 45mm modellerine ek olarak birazcık daha büyük bir saat de görebiliriz.

2022 Apple Watch ile ilgili tüm detayları okuyun.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-watch-8-se-sports-gurman-3813883/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...