iPhone

iPhone 13 Kıtlığı Şubat’a Kadar Sürecek

Son zamanlarda, müşteriler çok çeşitli Apple ürünlerinde uzun teslimat süreleri yaşıyorlar, bu da şirketin stoklarının tükendiğini ve bunun sonucunda daha fazla üretmek için hayati bileşen sıkıntısıyla karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

DigiTimes’ın yeni bir raporuna göre, Apple’ın iPhone 13’e olan talebi yeterince karşılayabilmesi için Şubat ayına kadar beklememiz gerekebilecek bir risk var. Site, üretimin “hızlandığını” ancak kademeli olarak olduğunu ve bunun bir mesele olacağını söylüyor. faydalarını görmeden aylar önce.

Başka bir deyişle, şimdi sipariş veren müşteriler, el cihazlarını almadan önce uzun süre beklemeye hazır olmalıdır.

Elbette Apple, 13 serisi iPhone’ları satan tek perakendeci değil, ancak diğer şirketler aynı yüksek talep ve düşük arz kombinasyonuyla karşı karşıya ve çok daha iyi durumda değiller. Bu ay Kara Cuma öncesinde iPhone fırsatlarımızı güncellerken, Apple’ın RRP’sinin altında bir iPhone sunan herkesin hemen tükendiğini ve hatta RRP’de satanların çoğunun stok kalmadığını gördük.

Örneğin bir iPhone 13 Pro Max bulmakta zorlanacaksınız. KRCS £ 10 indirim sunuyor, ancak dört rengin tamamında ve her depolama tahsisinde stokta yok. (Ancak, site şu anda ve belki de iyimser bir şekilde 2-3 hafta olarak tahmin ettiği daha fazla stok aldığında sizinkini rezerve etmek için şimdi bir sipariş verebilirsiniz.)

Apple’ın finanstan sorumlu başkanı Luca Maestri, daha önce, küresel bileşen sıkıntısına atıfta bulunarak, yıl sonuna doğru olası iPhone tedarik kısıtlamaları konusunda uyarmıştı. Ayrıca ciddi Noel kıtlığı raporlarını da ele aldık.

iPhone’a ek olarak, iPad, Apple Watch ve bazı Mac’ler için şu anda uzun bekleme süreleri var. Öte yandan, AirPods, AirTags, Apple TV ve HomePod mini’de büyük bir eksiklik yok gibi görünüyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-shortage-3810323/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...