Apple Watch

Apple Watch 7’yi Hızlı Şarj Etme: 45 Dakikada %80 Alın

Apple, Apple Watch Series 7 için hızlı şarj özelliği sözü verdi. Şirket, gerekli donanımla saatin sadece 45 dakikada yüzde 0’dan yüzde 80’e şarj olabileceğini belirtiyor.

Ne yazık ki sadece Apple Watch 7 bu kadar hızlı şarj edebilecek.

Apple Watch 7’yi hızlı şarj etmek için gerekenler

MagSafe Kablosu

USB-C konektörlü yeni bir MagSafe kablosuna ihtiyacınız var. Bunu Apple Store’dan buradan satın alabilirsiniz.

USB-C Fişi

Ayrıca 18W, 20W, 29W, 30W, 61W, 87W veya 96W sunan bir USB-C fişine de ihtiyacınız olacak. 5W veya 12W’lık daha küçük Apple fişleri yalnızca USB-A çıkışları sunar ve bu nedenle MagSafe kablosuyla uyumlu değildir. Bunları Apple Store’dan buradan satın alabilir veya üçüncü taraf bir üretici arayabilirsiniz. Apple, bir destek belgesinde üçüncü taraf adaptörler için aşağıdaki özellikleri yapar: USB-C girişli fiş en az 5 W güç sağlamalıdır. Gerekli özelliklere sahip bir dizi USB-C şarj cihazı:

…Veya USB-C bağlantı noktasına sahip bir cihaz

Elinizde uygun bir USB-C güç kaynağı yoksa USB-C kablosunu kullanarak Apple Watch’unuzu USB-C girişi olan herhangi bir cihazınız üzerinden şarj edebilirsiniz. Örneğin, yeni çıkan Mac’lerin çoğu şarj istasyonu olarak kullanılabilir: MacBook Pro (2016 ve üstü), iMac’ler (2017 ve üstü), MacBook Air (2019 ve üstü). Yeni saati daha yeni iPad’ler aracılığıyla da şarj edebilirsiniz (giriş seviyesi iPad hariç). USB-C girişli herhangi bir iPad bunun için uygun olacaktır: 12.9 inç iPad Pro (üçüncü nesilden itibaren), herhangi bir 11 inç iPad Pro, iPad mini 6 ve iPad Air 4.

Eski kabloyu kullanabilir misin?

Eski bir Apple Watch şarj kablonuz varsa, onu Series 7 ile kullanmaya devam edebileceksiniz (Aslında, daha eski bir Apple Watch’u geri dönüşüm veya takas için Apple’a iade ediyorsanız tavsiye ediyoruz. eski kablo. Ancak, bu eski kabloyla daha yeni hızlı şarj işlevinden yararlanamayacaksınız. Şarj hızının Apple Watch 6 ile aynı seviyede kalmasını bekleyin.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/how-to/fast-charge-apple-watch-7-3809481/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...