Apple Watch

Neden watchOS 7.6.1’i Apple Watch’ınıza Yüklemelisiniz?

watchOS 7.6, 19 Temmuz’da geldi ve Bulgaristan, Ukrayna, Estonya ve Slovenya, Jersey, Monako, Vatikan ve Dominik Cumhuriyeti dahil otuz ek ülkede EKG işlevinin kilidini açtı. Artık bu ülkelerdeki kullanıcılara, kendilerini düzensiz kalp ritmine karşı uyarmaları için bir araç verildi.

Şimdi, bir haftadan biraz uzun bir süre sonra, başka bir güncelleme geldi. Apple, watchOS 7.6.1’in “önemli güvenlik güncellemeleri sağladığını ve tüm kullanıcılar için önerildiğini” söylüyor. 28 Temmuz’da gelen bu son güncelleme, rastgele kodun yürütülmesine neden olabilecek bir IOMobileFrameBuffer kusurunu düzeltti.

Acil güvenlik güncellemesinin gelmesi, aynı IOMobileFrameBuffer güvenlik açığını da ele alan iOS 14.7.1 ve Big Sur 11.5.1’den birkaç gün sonra geldi.

Mobile Frame Buffer, cihaz belleğinin ekranı nasıl yönettiğini kontrol eden bir çerçevedir. Aynı çerçeve, beş yıl önce bir jailbreak için kullanıldı. O sırada Team Pangu, iOS 9.9.9’a kadar olan sistemleri jailbreak yapmak için kusurdan yararlandı. Apple kısa bir süre sonra bu açığı kapattı.

Apple, mevcut hatanın zaten aktif olarak istismar edildiğini açıkça yazıyor, bu nedenle iOS 14.7.1, macOS 11.5.1 ve şimdi watchOS 7.6.1’e güncelleme herkese önerilir.

Okuyun: iPhone güvenlik ipuçları: Telefonunuzu bilgisayar korsanlarından nasıl korursunuz

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/watchos-761-security-3807129/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...