Yazılım

Apple, Epic ile Mücadele İçin Steam Satış Verilerini Talep Etti

Apple, Valve Software’i geçen yılın sonlarına doğru mahkeme celbinde bulundu, şirketin Epic Games ile davasında mühimmat olarak kullanmak üzere Steam satış verilerini aradığı ortaya çıktı.

Epic, daha önce Valve’in Steam mağazasını eleştirdi ve bilgisayar oyunlarından elde edilen kârın büyük bir kısmını tükettiğini iddia etti. Apple’ın avukatları, bunun Epic’in App Store’da şikayet ettiği durumla alakalı bir karşılaştırma olduğuna inanıyor.

Valve’ın avukatları, Apple’ın talebine uymak konusunda isteksizler ve bu tür bilgileri saklamanın olağan sürecin bir parçası olmadığı için bunun zor ve zaman alıcı olacağını söylüyor.

PC Gamer’ın bildirdiği gibi Apple, Steam’den kapsamlı ve geniş kapsamlı bilgiler istiyor. Toplam gelirler ve karlar ile Steam dışındaki satışların mağazaya kadar izlenebilecek sayısının yanı sıra, mağazada satılan tüm oyunlar hakkında başlık, fiyat ve satışta oldukları zaman ve -app satın alımları.

Valve, bunun mobil oyunlarla hiçbir ilgisi olmadığına dikkat çekiyor ve mahkemeden Apple’ın talebini reddetmesini istiyor.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/steam-sales-data-epic-3802032/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...