Apple, Valve Software’i geçen yılın sonlarına doğru mahkeme celbinde bulundu, şirketin Epic Games ile davasında mühimmat olarak kullanmak üzere Steam satış verilerini aradığı ortaya çıktı.

Epic, daha önce Valve’in Steam mağazasını eleştirdi ve bilgisayar oyunlarından elde edilen kârın büyük bir kısmını tükettiğini iddia etti. Apple’ın avukatları, bunun Epic’in App Store’da şikayet ettiği durumla alakalı bir karşılaştırma olduğuna inanıyor.

Valve’ın avukatları, Apple’ın talebine uymak konusunda isteksizler ve bu tür bilgileri saklamanın olağan sürecin bir parçası olmadığı için bunun zor ve zaman alıcı olacağını söylüyor.

PC Gamer’ın bildirdiği gibi Apple, Steam’den kapsamlı ve geniş kapsamlı bilgiler istiyor. Toplam gelirler ve karlar ile Steam dışındaki satışların mağazaya kadar izlenebilecek sayısının yanı sıra, mağazada satılan tüm oyunlar hakkında başlık, fiyat ve satışta oldukları zaman ve -app satın alımları.

Valve, bunun mobil oyunlarla hiçbir ilgisi olmadığına dikkat çekiyor ve mahkemeden Apple’ın talebini reddetmesini istiyor.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/steam-sales-data-epic-3802032/

%d blogcu bunu beğendi: