Yazılım

Apple, Popüler Hava Durumu Uygulamasına Yürütmeyi Durduruyor

Mart 2020’de Apple, popüler hava durumu uygulaması Dark Sky’ı satın aldı. Aynı yılın Temmuz ayında Android sürümünü kapattı ve hizmetin web sitesi tahminleri göstermeyi bıraktı.

Orijinal plan, Dark Sky’ın teknolojisi ve kaynaklarının Apple’ın kendi hava durumu hizmetlerine aktarılmasıyla iOS sürümünün bu yılın sonunda kapatılacağıydı. Ancak şimdi 9to5Mac, kapatmanın 2022’nin sonuna kadar ertelendiğini bildiriyor.

Dark Sky, ayrıntılı yerel hava durumu raporlarıyla tanınır ve geniş bir hayran kitlesine sahiptir. Ancak uygulama, Carrot Weather dahil olmak üzere diğer birçok üçüncü taraf uygulaması tarafından kullanılan uygulama programlama arayüzü (API) ile de bilinir. Bu uygulamalar için – zaten başka bir API arama ve bu şekilde çalışmaya devam etme seçenekleri olsa da – haberler bir tür erteleme olarak gelecek.

(Carrot Weather, Dark Sky gibi, bu kararda küçük bir faktör olabilecek birçok hayranı var. Apple’ın kendisi bile Carrot’u seviyor ve ona bir puan verdi. 2021 Apple Tasarım Ödülü Bu hafta.)

Dark Sky’ın birçok özelliği Apple’ın Hava Durumu uygulamasına aktarılacak, ancak bu işlemin tamamlanması biraz zaman alacaktır. Hava durumu, bu yıl iOS 15 güncellemesinin bir parçası olarak bazı yeni özellikler alıyor.

Balta düştüğünde Dark Sky’a (ve Havuç’a) bazı alternatifler için en iyi iPhone hava durumu uygulamaları derlememizi okuyun.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/dark-sky-3805481/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...