Yazılım

iOS 14.7.1 Apple Watch Kilit Açma Hatasını Düzeltiyor


screenshot

Pazartesi gecesi Apple, iPhone ve iPod touch için küçük bir yazılım güncellemesi olan iOS 14.7.1’i yayınladı, ancak bazı kullanıcıların mümkün olan en kısa sürede almaya istekli olacağı bir güncelleme.

Yeni sürüm, geçen haftaki daha büyük iOS 14.7 güncellemesiyle (MagSafe Pil Paketi, birden fazla HomePod zamanlayıcısı ve daha fazlası için destek ekleyen) ve Touch ID parmak izi sensörlü iPhone modellerinin iPhone ile Kilit Açma özelliğini kullanarak eşleştirilmiş bir Apple Watch’un kilidini açmasını engelleyen bir sorunu düzeltiyor. . Hata, Face ID’ye dayalı iPhone’ları etkilemedi, ancak hem Apple Watch’a hem de Touch ID’ye dayalı daha eski bir iPhone’a sahip olan Apple hayranlarının alt kümesi için bir tahriş oldu.

Güncelleme ayrıca Apple’a göre bir dizi “önemli güvenlik güncellemesi” içeriyor ve “tüm kullanıcılar için önerilir”.

iPhone’unuzda iOS’u güncellemek için Ayarlar uygulamasını açmanız ve Genel > Yazılım Güncelleme’ye gitmeniz, sistem mevcut güncellemeleri kontrol ederken bekleyin ve ardından İndir ve Yükle’ye dokunun. Otomatik Güncellemeler’i “iOS Güncellemelerini İndir” ve “iOS Güncellemelerini Yükle” olarak ayarladıysanız, herhangi bir şey yapmanız gerekmez, ancak güncellemeyi daha erken almak için manuel olarak alabilirsiniz: otomatik güncellemeler bir gecede gerçekleşir.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-watch-unlocking-bug-3806979/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...