mac

Intel, Apple ile Keskin Bir İlişki Kurmaya Çalışıyor

Son zamanlarda Intel, Apple’ın şirketin işlemcilerini kendi M1 yongalarıyla değiştirme kararına şiddetli bir saldırı başlattığı yüksek profilli bir reklam kampanyası yürüttü. Şirket, daha önce Apple için reklam vermiş bir aktör olan Justin Long’u yarada fazladan tuz olarak tuttu.

Bununla birlikte, Yahoo Finance ile yaptığı röportajda Intel CEO’su Pat Gelsinger, Apple’ın rekabetinden hoşlandığını söylüyor. Ayrıca, Intel’in Apple çipleri ürettiği yeni bir işbirliğini görmekten çok mutlu olacağını söylüyor, bu şu anda Tayvanlı firma TSMC tarafından yapılan bir şey.

“Şunun için harika seçenekler sunmak istiyoruz: [Apple] Dökümhanemizden yararlanmak için Qualcomm ve Microsoft ile çalıştığımız gibi dökümhane hizmetlerimizden de yararlanmak. Gelsinger röportajda, “Dünyanın başka hiçbir yerinde yapılamayan bazı şeyler harika teknolojiler sunacağız” diyor.

Apple, yazı yazarken röportaj hakkında yorum yapmadı. Ancak, Intel’in en son reklam kampanyasıyla Apple ile olan köprülerini oldukça kapsamlı bir şekilde yakmış olması muhtemel görünüyor – bu, daha önce kendi işlemcilerinin Apple’ın silikonundan daha iyi performans gösterdiğini gösteren geniş çapta alay edilen bir dizi kıyaslama yayınlamış olan M1 yongalarını ilk kez eleştirmemişti.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/intel-relationship-apple-3803138/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu