mac

‘Hacked’ Çizimler Yeni MacBook Pro’yu Ortaya Çıkarıyor

Apple’ın yeni bir iMac, iPad Pro ve Apple TV’nin yanı sıra AirTag nesne izleyicisini tanıttığı aksiyon dolu bir bahar etkinliğinin ardından, tüm gözler şimdi bir sonraki büyük lansmanda: MacBook Pro. Ve bu cihazın detayları hakkında – eğer görünüşte yasadışı olarak alınmışsa – büyük bir ipucu aldık.

9to5Mac sitesi, bu yılki MacBook Pro modellerinin özel bir MagSafe şarj bağlantı noktası da dahil olmak üzere çok çeşitli bağlantı noktaları ile donatılacağını gösteren sızdırılmış çizimler yayınladı, bu uzun süredir söylentilere göre.

Makinenin sağ tarafında HDMI, USB-C / Thunderbolt ve bir SD kart okuyucu için bağlantı noktaları bulunurken, sol tarafında bir MagSafe manyetik güç konektörü ve USB-C / Thunderbolt için iki bağlantı noktası daha var.

(Mevcut 16 inç MacBook Pro’da dört adet USB-C / Thunderbolt 3 bağlantı noktası vardır, ancak ayrı bir şarj bağlantı noktası olmadığında genellikle güç için bunlardan birini kullanmanız gerekir. HDMI veya SD kart için herhangi bir yuvaya sahip değildir. MacBook Pro Bu arada 13in, yalnızca iki USB-C bağlantı noktasına sahiptir.)

Kullanılan kod adları, ekran boyutlarının 14 inç ve 16 inç olduğunu belirten J314 ve J316’dır. Dahası, daha önce de söylentilere göre Touch Bar kayboluyor gibi görünüyor.

Sızdırılan çizimlerin, Apple’ın ortağı Quanta Computer’a yapılan bir siber saldırının sonucu olduğu anlaşılıyor. Hacker grubu REvil, şirketin 1 Mayıs’a kadar fidye ödememesi halinde gelecekteki ürünler hakkında daha fazla bilgi yayınlamakla tehdit etti.

Yeni MacBook Pro merkezimizde makineler hakkındaki en son sızıntıları ve söylentileri okuyabilirsiniz. Piyasaya sürülmelerini beklemek istemiyorsanız, en iyi MacBook Pro fırsatları için rehberimizle mevcut aralıkta bir pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/hacked-drawings-new-macbook-pro-3803976/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...