mac

MacOS 11.4’te Neler Var ve Big Sur 11.4 Ne Zaman Çıkacak?

Apple’ın macOS Big Sur 11.3’ü bir dizi yeni özellikle (bkz: Big Sur 11.3’te neler var) piyasaya sürmesinden bu yana çok geçmedi ve Apple’ın Big Sur’un halefi için planları 7 Haziran’da WWDC’de açıklanacak. Bunun, Apple’ın Big Sur’daki geliştirme çalışmalarını tamamladığı anlamına geldiğini düşünebilirsiniz, ancak hayır: Apple, Big Sur’a bu yaz daha da fazla yeni özellik getirecek başka bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

Big Sur 11.4’ün üçüncü beta sürümü 10 Mayıs’ta çıktı. Beta, AMD’nin en yeni grafik kartları için destek dahil olmak üzere birkaç yeni özelliği gösterdi. Bir dizi büyük ve güvenlik düzeltmesi de getirmesi muhtemeldir.

Big Sur 11.4 çıkış tarihi

Big Sur 11.3 aylardır yapım aşamasındaydı, ancak macoS için oldukça büyük bir güncellemeydi. Apple, 7 Haziran’da WWDC etkinliğinde Big Sur 12’nin beta sürümünü piyasaya sürmeye hazırlandığı için macOS 11.4’ün bu kadar özellikli olmasını beklemiyoruz. Haber turumuzda WWDC’de neler beklendiğini okuyun.

WWDC’nin 7 Haziran’da gerçekleşeceğini bildiğimiz için Big Sur 11.4’ü bu tarihten önce göreceğimizden makul ölçüde emin olabiliriz, bu nedenle bir Mayıs güncellemesi mümkün. Alternatif olarak, yeni ürünler o etkinlikte piyasaya sürülürse ve yazılım güncellemesi gerektiriyorsa güncelleme WWDC’den sonra gelebilir.

Big Sur 11.4’te neler var?

Hâlâ erken günler, bu nedenle yeni özelliklerin çoğu bilinmiyor.

Apple, Big Sur 11.4’ün üçüncü beta sürümünü yayınladığında, AMD Navi RDNA2 mimarisine (6800, 6800XT ve 6900XT) dayalı grafik kartları için destek içeriyordu.

Ayrıca, Apple Music’e yüksek çözünürlüklü sese yol açabilecek değişiklikler geliyor gibi görünüyor.

İPhone’larda, iPad’lerde ve Mac’lerde bulunan Bul uygulamasında da değişiklikler var. Bul uygulaması, AirTag’lerin yönetildiği yerdir ve yeni değişiklik, bir AirTag bulunması durumunda iletişime geçilecek bir e-posta adresi sağlamayı mümkün kılacaktır. Şu anda sadece bir telefon numarası verilmektedir.

Big Sur beta nasıl edinilir?

Yeni özellikler ve gelecek değişiklikler hakkında fikir edinmek için Apple’ın beta programına katılmak isterseniz okuyun: Nasıl Apple beta testçisi olunur.

Bir beta yüklemeden önce, beta sürümlerinin genellikle çok fazla hata içerdiğinin farkında olmalısınız, bu nedenle kurulumun riski size aittir.

Yeni güncellemeleri test etmekle ilgileniyorsanız, Apple’ın beta yazılım programına kaydolmaya gidebilirsiniz.

Apple ayrıca iPadOS, tvOS, WatchOS ve iOS için beta programları çalıştırır.

Daha fazla bilgi için şunu okuyun: macOS beta nasıl edinilir.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/whats-in-macos-114-3804469/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...