iPhone

Apple, ‘Bize Zarar Vereceği’ İçin Android İçin iMessage’a Karar Verdi

AppleInsider’ın bildirdiğine göre, Apple ve Epic Games arasında devam eden davanın bir parçası olarak, ikinci şirket Eddy Cue, Phil Schiller ve Craig Federighi arasında bir dizi patlayıcı e-postadan alıntı yapmayı seçti.

E-postalarda, üç üst düzey Apple yöneticisi, iMessage’ı Android’in yanı sıra iOS ve iPadOS’ta kullanmayı mümkün kılma planlarını tartışıyor, ancak sonuçta bunun şirket için yararlı olmaktan çok zararlı olacağı sonucuna varıyor.

Bu konuşmanın önemi – ve e-postaları anlaşmazlığın bir parçası olarak alıntılamanın amacı – platformun ‘kilitlenmesi’ ile olan ilgisidir. Epic, Apple’ın kullanıcıların başka bir platforma geçmesini önlemek için elinden gelen her şeyi yaptığını göstermeye çalışıyor. Epic, bu da şirketin nasıl bir tekel yaratmaya çalıştığının bir örneği.

Epic ayrıca 2016’da eski bir Apple çalışanı tarafından gönderilen ve iMessage’ı “ciddi bir kilitlenme” olarak tanımlayan ayrı bir e-posta gönderdi. E-posta, mesajlaşma hizmetinin “en zor 1 numara olduğunu açıklar. [reason] Apple evrenini terk etmek “.

iMessage, ücretsiz olarak mesaj göndermenize izin veren popüler bir uygulamadır, ancak yalnızca Apple cihazları ile ve arasında çalışır. (Teknik olarak bir Android kullanıcısına iMessage göndermek mümkündür, ancak bunun sınırlamaları vardır.) Apple, FaceTime görüntülü arama uygulamasıyla benzer bir politika izler ve bu, Android ve Windows cihazlarını kullanarak arkadaş aramak için çalışmaz.

Popüler çapraz platform mesajlaşma WhatsApp’ın son zamanlarda gizlilik karşıtı davranış suçlamalarıyla karşı karşıya kalmasıyla, şimdi bu zayıflıktan yararlanmanın ve Android için iMessage’ı başlatma zamanının geldiğini savunduk. Bu e-postalar, Apple’ın böyle bir strateji izlemeyeceğini gösteriyor.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/imessage-android-3803577/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...