Yazılım

Apple’ın Podcasts Abonelikleri 15 Haziran’da Başlayacak

15 Haziran’da – yani en kısa sürede önümüzdeki Salı – Apple Podcast Abonelikleri’ni başlatacak. Bu yeni hizmet, dünya çapında 170 ülke ve bölgede reklamsız ve özel podcast’ler için ödeme yapmayı mümkün kılıyor.

Apple, Abonelikleri ilk olarak 20 Nisan’daki Spring Loaded etkinliğinde duyurdu ve Mayıs ayında kullanıma sunulacağını söyledi. Daha sonra bunu “yaratıcılar ve dinleyiciler için en iyi deneyimi sunduğumuzdan emin olmak için” Haziran ayına geri itti ve nihayet Çarşamba günü The Verge tarafından görülen ve bildirilen podcast yayıncılarına bir e-postayla 15 Haziran tarihini doğruladı.

Apple’ın bağlı kuruluş programının üyelerine, kullanıcıları abone olmaya yönlendiren bağlantılar için geri ödeme yapılacağını zaten biliyoruz. Tazminat düzeyi, abonelik maliyetinin %50’sidir. Apple, elbette ücretini de alacak, bu şaşırtıcı değil, ancak Spotify’ın o zamandan beri abonelik ödemelerinde kesinti yapmayacağını açıkladığı göz önüne alındığında biraz tartışmalı.

Los Angeles Times, Sony Music Entertainment ve National Public Radio’nun (NPR) Podcast’ler uygulaması aracılığıyla özel içerik sunacağı da biliniyor ve muhtemelen sonunda çoğunluğa atlayan daha fazla sağlayıcıya güvenebiliriz.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/podcasts-subscriptions-launch-3805491/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu