Yazılım

İOS 14.7’de Neler Var ve iOS 14.7 Ne Zaman Çıkacak?

Haziran ayında WWDC’ye yaklaştığımızda, dikkatlerin yakında iOS 15’e dönmesi muhtemeldir, ancak Apple yalnızca iOS 14.6’nın beta sürümleri üzerinde çalışmakla kalmayıp, aynı zamanda iOS 14.7 üzerinde de çalışmaya başladı.

İOS 14.7 beta üzerinde çalışmalar Mayıs ayında Apple’ın iOS 14.7’nin ilk genel beta sürümünü 20 Mayıs 2021’de yayınlamasıyla başladı. Beta henüz herhangi bir yeni özellik göstermedi.

İlginç olan şey, işlem hattındaki sürüm 7 ile iOS 14’ün herhangi bir iOS sürümünün en çok puan sürümüne sahip olacak şekilde ayarlanmasıdır. (Ayrıca iOS 13’ün yedi sürümü vardı, ancak yedinci güncelleme Covid temas takibini eklemek için Eylül 2020’de yapıldı, bu yüzden bu gerçekten standart nokta güncellemesi değil).

iOS 14.7 çıkış tarihi

iOS 14.6’nın, yaklaşık bir aylık beta geliştirme sürecinden sonra yakında gelmesi muhtemel. iOS 14.5 ise yapım aşamasında ay oldu. Apple, 7 Haziran’da WWDC açılış konuşmasının ardından iOS 15’in beta sürümünü piyasaya sürmeye başlayacağı için iOS 14.7 güncelleme sorunu çok fazla özellik taşımayacak. Haber turumuzda WWDC’de neler beklendiğini okuyun.

İOS 14.6’da neler var?

Hala erken günler, bu nedenle yeni özelliklerin çoğu bilinmemektedir. Aslında iOS 14.7, iOS 14.5.1 ile gelen bir pil boşaltma hatası gibi hata düzeltmelerine odaklanabilir.

Pilin bitmesi sorunu düzeltildi

Umarım bu, iOS 14.6 ile çözülecek bir sorundur, ancak değilse iOS 14.7’de bir şeyler görmeyi bekleyebiliriz. Mayıs ayında piyasaya sürüldüğünde iOS 14.5.1 (Uygulama İzleme Şeffaflığı ile ilgili bir hatayı ve iki sıfır gün kusurunu düzeltir), bazı kullanıcılara pil tüketimi sorunlarını da beraberinde getirdi.

İOS 14.7 beta nasıl edinilir

Apple’ın beta programıyla ilgili en iyi şeylerden biri (okuyun: Nasıl bir Apple beta testçisi olunur) bize iPhone’lara gelen yeni özellikler ve değişiklikler hakkında bir fikir vermesidir. Ancak beta sürümlerinin genellikle çok fazla hata içerdiğine dikkat etmelisiniz, bu nedenle kurulum kendi sorumluluğunuzdadır.

Yeni güncellemeleri test etmekle ilgileniyorsanız, Apple Beta Yazılım Programına gidip bilgilerinizi girebilirsiniz.

Apple ayrıca iPadOS, tvOS, WatchOS ve macOS için beta programları çalıştırır.

Daha fazla bilgi için şunu okuyun: Apple’ın beta programına nasıl katılır ve yeni yazılımı dener. Ayrıca okuyun: iOS beta nasıl edinilir.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/whats-in-ios-147-3804840/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...