Apple

Tim Cook, ‘Teknolojiyi Çok Fazla Kullanan İnsanlar’ Hakkında Uyardı

Beklenmedik bir kaynaktan aşırı teknoloji kullanımına karşı bir uyarı geldi: Dünyanın en büyük teknoloji şirketinin CEO’su.

Apple patronu Tim Cook kısa süre önce Bustle dergisine şirketin akıl hastalığını çevreleyen damgalamayla mücadele etmek için tasarlanmış bir uygulama olan Shine’a verdiği destek hakkında konuştu. Tartışma oradan teknolojinin ve internetin bazen sağlıksız bir şekilde zorlayıcı doğasına yol açtı ve Cook bu alanla ilgili endişelerini dile getirdi.

“Her zaman teknolojinin insanlığa hizmet etmesi gerektiğini düşündüm, tersi değil” diye açıkladı. “Ve her zaman insanların teknolojiyi çok fazla kullanması konusunda endişelenmişimdir. Bu nedenle, insanlara cihazlarında gerçekten harcadıkları sürenin gerçek bir okumasını sağlamaya çalışmak için Ekran Süresi’ni ortaya çıkardık çünkü genellikle onlardan çok daha fazla. söylemek.”

Cook ayrıca Facebook, Instagram ve TikTok gibi sosyal medya sitelerinin uzun süreli kullanımının kullanıcıları olumsuzlukla çevrelediğini söyledi. Apple müşterilerinin “cihazlarıyla, ikimizin de keyif aldığı fotoğraf sergisi veya aile ve arkadaşlarla bağlantı kurma gibi şeyler yapmasını istiyor. FaceTime ile. Sonsuz değil, akılsız kaydırma.”

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/tim-cook-using-technology-too-much-3809263/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...