Apple

Apple’ın iMac Pro’yu Durdurması Neden Önemli Değil?

Apple için alışılmadık bir hareketle, bir iMac Pro sipariş etmek istiyorsanız, “Stoklar bitene kadar” mesajıyla karşılanacaksınız. Şirket, iMac Pro’nun üretimini durdurdu ve şu anda yalnızca stokta bulunan iMac Pro’yu satıyor – yalnızca 3.0 GHz 10 Çekirdekli Intel Xeon işlemci, 32 GB RAM, 1 TB SSD ve bir 8 GB HBM2 belleğe sahip Radeon Pro Vega 56. Ne yazık ki, kalan 2017 makinelerinin fiyatı 4.999 £ / 4.999 $ ‘dan pazarlık değil.

Ancak iMac Pro’nun yokluğunu fark edecek biri var mı? Pro-hedefli iMac, 2017 sonunda piyasaya sürüldüğünde geçici bir çözüm olarak tasarlandı. İki yıl sonra, Aralık 2019’da modüler Mac Pro piyasaya sürüldü. Mac Pro, iMac Pro’nun 5K Retina ekranından yoksundu, ancak üstün iş istasyonu işlemcileri ve gelişmiş grafikleri, iMac Pro’dan çok daha yüksek olmayan bir fiyata sahipti – ancak hedeflendiği pazara uygun modüler bir tasarıma sahipti. . Mac Pro’nun aşırı olduğu kişiler için iMac, iMac Pro’yu uygun bir alternatif haline getiren çeşitli sipariş üzerine oluşturma seçenekleriyle kendisi kazanıyordu. Tüm iMac Pro’nun gerçekten uğraştığı noktaya, Space Gray kaplaması geldi.

Artık kaçınılmaz olan gerçekleşti: Apple, iMac Pro’yu piyasadan çekiyor. Okuyun: Yeni bir iMac Pro olacak mı?

Bu, 21,5 inç iMac’in bazı yapılandırmalarının artık mevcut olmamasıyla çakışıyor – yeni Apple Silicon iMac’lerin çok da uzakta olmadığının bir işareti. Ancak 21.5 inç iMac, iMac Pro’dan çok farklı bir pazar için tasarlandı ve potansiyel iMac Pro kullanıcıları, ihtiyaçlarına daha iyi uyan 27 inç iMac’in geleceğiyle en çok ilgilenecekler. Okuyun: iMac ve iMac Pro karşılaştırması.

Apple’ın iMac Pro’yu satıştan kaldırma kararı, Apple’ın yakında 27 inç iMac’i iMac Pro pazarının taleplerini karşılayacak bir modelle güncelleyeceğini mi gösteriyor? Muhtemelen hayır: 27 inç iMac güncellemesinin çok daha sonra geleceğini tahmin ediyoruz – ve bunu yaptığında, daha küçük iMac için umduğumuz M1X yerine M2 yongasını veya daha yenisini içerme olasılığı yüksektir.

M2 yaratıcı profesyoneller için yeterli olacak mı? Aralık 2020 tarihli bir Bloomberg raporu, Apple’ın 16 çekirdekli ve 32 çekirdekli GPU’lara sahip CPU’lar üzerinde çalıştığını belirtti.

Görünüşe göre bu işlemciler ileri teknoloji masaüstü bilgisayarlar ve yeni, daha küçük bir Mac Pro için tasarlandı. İMac Pro’nun gerçek halefi olacağını düşündüğümüz bu yeni G4 Cube benzeri Mac Pro’dur. (İşte yeni Mac Pro hakkında daha fazla bilgi.)

Bloomberg’in kaynaklarına göre, bu çiplerin 2022’ye kadar beklenmiyor, bu yüzden iMac Pro’nun halefini görene kadar biraz beklememiz muhtemeldir, umarım beklemeye değecektir.

{

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...