Apple Tv

Apple TV’nin Yeni Uzaktan Kumandası Oyun Denetleyicisi Olarak Daha da Kötü

Apple TV, bu baharda yeni bir modelle değiştirilmesinden önce, uzaktan kumandasıyla ilgili yaygın eleştirilere maruz kaldı ve o kadar kötüydü ki, tüm zamanların en kötü Apple ürünlerini toplamamıza girdi. Eski Siri uzaktan kumandasının kullanımı zordu ve kaybetmesi kolaydı ve çoğu Apple hayranı onun gitmesini istiyordu.

Elbette, 2021 Apple TV yeniden tasarlanmış bir uzaktan kumandayla donatılmıştı ve eleştirilerin çoğu gemiye alınmış gibi görünüyordu. Ancak yeni uzaktan kumandanın bazı kusurları var.

Eski Siri uzaktan kumandası, başka hiçbir şey olmasa da oldukça çok yönlü idi. Medya oynatmayı kontrol etmeye ve tvOS arayüzünde gezinmeye ek olarak, daha özel bir şeye sahip değilseniz, servis verilebilir bir oyun denetleyicisi olarak da görev yapabilir. Yerleşik ivmeölçer ve cayro ile, örneğin, küçük bir direksiyon simidi gibi tutabileceğiniz yarış oyunlarında bir iPhone’un yerini aldı.

Ancak hiçbir zaman temel bir değişimden başka bir şey olmadı ve Apple bunu fark etmiş görünüyor. AppleInsider’a göre şirket, yeni Apple TV 4K modelini piyasaya sürdüğünde, jiroskop ve ivmeölçerin çıkarıldığı bir uzaktan kumanda ile gelecek. Bu nedenle, yeni Siri uzaktan kumandası, bu özelliklere dayanan oyunları kontrol etmek için kullanılamaz.

tvOS, her ikisi de MFi programı kapsamında onaylanmış özel oyun denetleyicileri ve PlayStation ve Xbox denetleyicileri destekler. (İşte en iyi Apple TV oyun denetleyicilerinden oluşan derlememiz.) Oyun oynamak istiyorsanız, bunlardan biri size çok daha iyi bir deneyim sağlayacaktır.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-tv-new-remote-worse-game-controller-3803995/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...