Apple Watch

Apple Watch Series 8 (2022) Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri Söylentiler

Tim Cook, Apple Watch Series 7’yi (2021) kısa süre önce serbest bırakmış olabilir, ancak ilerleme hiçbir zaman bir gün bile sürmez, bu nedenle bir sonraki yinelemede nelerin ortaya çıkacağına dair söylentiler zaten dolaşıyor.

Bu yazıda, Apple Watch Series 8 (2022) geldiğinde ne beklemeniz gerektiğine dair tüm haberleri ve bilinçli görüşleri bir araya getiriyoruz.

Apple Watch Series 8 ne zaman çıkacak?

Apple yerleşiyor gibi görünüyor Eylül Saatleri için başlatma penceresi olarak. Bunu son birkaç yinelemeden görebilirsiniz:

  • Apple Watch Series 4: 21 Eylül 2018
  • Apple Watch Series 5: 20 Eylül 2019
  • Apple Watch Series 6: 18 Eylül 2020
  • Apple Watch SE: 18 Eylül 2020
  • Apple Watch Series 7: 15 Ekim 2021

Manzaradaki bir leke, yeni Apple Watch Series 7’nin aslında son birkaç yılın modelini aşarak Ekim ayında çıkmasıdır. Bunun gelecekteki sürümler için bir işaret olup olmadığı belirsiz, ancak 2021’deki yarı iletken kıtlığının ve COVID ile ilgili dağıtım kesintilerinin bu gecikmede rol oynamış olabileceğinden şüpheleniyoruz.

Durum ne olursa olsun, Seri 8’in 2022 sonbaharında piyasaya çıkmasını kesinlikle beklemelisiniz.

Apple Watch Series 8’in fiyatı ne kadar olacak?

Yine, Apple, Watch serisindeki fiyatlandırma ile oldukça tutarlıydı, bu nedenle, Apple Watch Series 8’in maliyetini bekleyebiliriz. £369/US$399/AU$599 41mm versiyonu için ve £399/US$429/AU$649 daha büyük 45 mm model için.

Bunlar Apple Watch Series 7 (2021) fiyatlarıdır ve önceki iki nesildeki fiyatlara çok benzer, bu nedenle Apple’ın yeni modelleri için bu tatlı noktalara sadık kalacağından oldukça emin görünüyor. Ayrıca yeni, daha büyük bir modelin (aşağıda tartışacağımız) söylentileri de var, bu yüzden denkleme başka bir fiyat etiketi ekleyecek, ancak bunun ne olabileceği hakkında henüz hiçbir ayrıntıya sahip değiliz.

Daha ucuza gelen tek yeni sürüm, şu anda 40 mm için 249 Sterlin / 249 ABD Doları / 429 ABD Doları ve 44 mm’lik bir ekran tercih ederseniz 279 / 279 ABD Doları / 479 ABD Doları tutarında olan Apple Watch SE’dir (2020). 38 mm için 179 Sterlin/199 ABD Doları/ 299 ABD Doları ve 42 mm için 209 Sterlin / 229 ABD Doları / 349 ABD Doları olan Apple Watch Series 3’ü satın alabilirsiniz, ancak şimdi dişte biraz uzun olmasına rağmen .

Bir pazarlık yapmak istiyorsanız, tüm ürün yelpazesindeki en son indirimlerle düzenli olarak güncellendiği için en iyi Apple Watch fırsatları kılavuzumuza yer işareti koymanız iyi olur.

Apple Watch Series 8 ile tasarım değişecek mi?

Analist Ross Young’ın ilk söylentileri, Apple’ın Seri 8 ile ek bir boyut seçeneği sunmak üzere olabileceğini öne sürüyor. Normal 41 mm ve 45 mm modellerin yanı sıra “Gelecek yıl 3 boyut olursa şaşırmayın.”

Aynı çerçeve içinde sunulan ekran boyutunu artıran Series 7 ile, daha geniş bir panel yerleştirmek için daha büyük bir modelin daha büyük bir kasaya ihtiyacı olacağını düşündürür. Bu, ek özellikler ve sensörler için yer açabilir mi? Bu, yeni yetenekler açısından mantıklı olabilir, ancak aynı zamanda Saat’in Pro sürümünü de başlatır mı? İlgi çekici.

Belki de bu, saatin başlangıcından bu yana oldukça fazla olan klasik çerçevesini geride bırakıp daha düz, daha kare bir tasarıma geçerek, teknoloji sızıntısının önerdiği gibi başarılabilir. Jon Prosser ve konsept sanatçısı Ian Zelbo.

Prosser, bu yeni görünümün kökeninin “kaynakların bana bu yeni tasarım için görüntülerin yanı sıra CAD dosyalarının bir karışımını gönderdiği” zaman olduğunu iddia ediyor. Daha sonra bunları sihrini yapması için Ian Zelbo’ya teslim etti ve bu da Watch serisi için oldukça çekici bir potansiyel yüz germe ile sonuçlandı.

Apple Watch Series 8 RRU: Render 2

Apple Watch Series 8 RRU: Render 3

Bu, her ikisi de yeni Apple Watch tasarımlarının yolda olduğunu belirten ünlü endüstri analisti Ming Chi-Kuo ve Bloomberg muhabiri Mark Gurman’ın önceki söylentilerine uyuyor. Çoğu kişi, Seri 7 sürümündeki güncellemeyi öngördü, ancak hepsi bunun yerine Seri 8 ile ilgili ayrıntıları görüyor olabilirler.

Apple Watch Series 8’de hangi yeni özellikler görünecek?

Açıkçası, Apple Watch Series 8 hala uzaktayken, gelecek nesilde görüneceğini bildiğimiz onaylanmış yeni özelliklerin önünde çok az şey var. Ancak, Seri 7’ye girmeyen daha önceki söylentilere göre, Apple kataloğu yenilediğinde nihayet ortaya çıkabilecek bazı güncellemeler var.

İyileştirilmiş pil ömrü

Diğer bazı akıllı saatlerle karşılaştırıldığında, Apple Watch pil ömrü açısından biraz eksik olabilir.

Bunun Seri 7’de ele alınacağına dair söylentiler vardı, ancak heyecanlanacak pek bir şey yoktu. Tabii ki, Apple kasayı yeniden tasarlıyorsa (yukarıda belirtildiği gibi), o zaman daha geniş bir pil için yer olabilir.

Mini LED ekrana geçilsin mi?

Pil ömrünü uzatmanın bir başka yolu da mevcut OLED ekrandan çok söylentili Mini-LED ve Micro-LED alternatiflerine geçmek. Adil olmak gerekirse, bu bir süredir yeni iPad’ler ve MacBook Pro’lar için rapor edildi, ancak yeni teknolojiyi henüz neredeyse hiç kimse almadı. 12.9 inç iPad Pro, Apple’ın geçişe başladığını gösteren bir Mini LED panel aldı ve yeni MacBook Pro’ların Mini LED panellere sahip olmasını bekliyoruz.

İleriye dönük olarak, Apple serisindeki en küçük ekranların, yeni Mini LED panelleri ilk kullananlardan biri olması ve hatta teknoloji mükemmelleştirilebildiği zaman Mikro LED ekranların lehtarlarından biri olması mümkündür. Maliyet ve üretim açısından çok erken olabilir, ancak bu, meyve vermesi durumunda önemli bir yeni özellik olacaktır.

Yeni kan şekeri sensörü

Sağlıkla ilgili bir tür yeni özellik olmadan bir Apple Watch söylentisi olmazdı. Apple kesinlikle Saati sağlıklı yaşam dünyasının merkezine yerleştirdi ve mevcut söylentilere inanılırsa, sonunda bir kan şekeri sensörünün gelişini görebiliriz. Apple, invaziv olmayan tetrahertz (THz) elektromanyetik radyasyon da dahil olmak üzere, kan şekerini ölçmek için halihazırda patentler sunmuştur; bu, şu anda günde birkaç kez iğne kullanması gereken şeker hastaları için şüphesiz gerçek bir nimet olacaktır.

Apple Watch Series 8’in (2022) gelmesini bekleyemiyorsanız, sizin için en uygun modeli seçtiğinizden emin olmak için Apple Watch satın alma kılavuzumuza göz atmayı unutmayın.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-watch-series-8-3809437/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...