iPhone

İPhone’un Sonraki Üç Neslinin En Önemli Özellikleri Ortaya Çıktı

Genellikle Apple tahminleriyle ilgilenen TF International analisti Ming Chi Kuo, iPhone’la ilgili tahminlerini güncellemekle meşgul. Son önsezileri arasında şunlar yer almaktadır:

2021 iPhone

Kuo, yeni 2021 iPhone 13’ün USB-C’yi benimsemeyeceğini iddia ediyor. Kuo, USB-C’nin ‘Made for i’ programından elde edilen geliri olumsuz etkileyeceğine ve yıldırım konektörünün su geçirmez hale getirilmesinin daha kolay olduğuna inanıyor. Okuyun: USB-C’li bir iPhone olacak mı?

Yeni iPhone, yan düğmeyle de (iPad Air’de görüldüğü gibi) Touch ID elde etmeyecek. Kuo, iPhone’un bu değişiklikleri yapması için mevcut planlarda görünür bir işaret olmadığını iddia ediyor.

Yeni 2021 iPhone’lar daha yüksek kapasiteli piller sunacak, bu da biraz daha uzun pil ömrü anlamına geliyor.

Kuo’ya göre 2021 iPhone’larda daha az çentik alanı görmeyi bekleyebiliriz.

Kuo, tüm 2021 modellerinin LiDAR ile donatılacağına dair herhangi bir öneriyi reddediyor, bunun yerine sensörlerin yalnızca iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’te mevcut olacağına inanıyor.

İPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max için ultra geniş kamera yükseltilecek. Sabit odak 5P’den (f / 2.4) otomatik odak 6P’ye (f / 1.8) artırılıyor.

Yeni Pro ve Pro Max iPhone’lar LTPO teknolojisini kullanacak ve 120Hz desteği ekleyecek.

Kuo, Apple’ın SIM kart yuvasını ana karta entegre etmeyi düşündüğünü ve bunun da yerden tasarruf sağlayabileceğini söylüyor.

2022 iPhone’lar

Bazı 2022 iPhone modellerinde bir çentik olmayacak! Bunun yerine, Kuo’ya göre kamera için bir “delik” olacak.

2022 iPhone ön kamerası otomatik netlemeyi destekleyecek.

2023 iPhone’lar

Ming-Chi Kuo, 2023’te ilk katlanabilir iPhone’u görebileceğimizi düşünüyor. Bu sözde iPhone Flip, Apple Pencil için de destek sunabilir.

Kuo ayrıca, Apple’ın 2023’ün başlarında yaklaşık 6 inç LCD ekranlı, Face ID’li ve 600 doların altında bir fiyata sahip yeni bir alt uç iPhone piyasaya sürebileceğini öne sürüyor. Bu, iPhone 11’in yerini alacak.

Ayrıca 2023’te en az bir yeni üst düzey iPhone’un ekranın altında bir parmak izi tarayıcısı olacağını düşünüyor. (Daha önce iPhone 13’ün ekran altında Touch ID alacağına dair söylentiler vardı).

Ayrıca iPhone’un arkasındaki kamera, 10x optik yakınlaştırmalı bir periskop lens sunacak. Kuo, buna rağmen ne mobil ne de kamera modülünün şu an olduğundan daha kalın olmayacağını iddia ediyor. Birinci sınıf kamera özelliğini edinmek için iPhone 13 modellerini okuyun.

Ve analiste göre ekranda herhangi bir çentik veya delik olmayabilir. Okuyun: Daha küçük çentikli iPhone 13.

MacRumours ve 9to5Mac aracılığıyla.

‘te Mikael Markander ve Anders Lundberg’den haberler dahil.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...