iPhone

Apple, Face ID’yi Her Cihaza Getirmeyi Planlıyor

Apple şu anda çeşitli cihazlarında oturum açmak için iki biyometrik sisteme sahiptir: Face ID, neredeyse tüm iPhone’larda (iPhone SE hariç) ve iPads Pro’da bulunurken Touch ID, iPad, iPad mini, iPad Air ve MacBook Pro’nun bir özelliğidir. , Air ve en yakın zamanda, ilgili klavyede Touch ID sensörü bulunan 24 inç iMac.

Bloomberg gazetecisi Mark Gurman’a göre (Apple söz konusu olduğunda uzun bir doğru tahmin geçmişine sahip) Apple, Face ID’yi tüm cihazlarına genişletmek için çalışıyor.

Gurman, Power On bülteninin abone sayısında Apple’ın Face ID’sinin birkaç yıl içinde Mac’e geleceğini düşündüğünü ve Gurman, Apple’ın uzun vadeli hedefinin tüm Apple ürünlerinde Face ID sağlamak olduğuna inandığını yazıyor.

Maliyet, şu anda bazı cihazların Touch ID’ye ve diğerlerinin Face ID’ye sahip olmasının nedenlerinden biridir. iPad’ler ve iPhone SE, daha düşük bir fiyata güvenlik sağlayan Touch ID özelliğine sahiptir. Diğer cihazların maliyeti daha yüksektir ve Face ID içerir. Gelecekte, maliyete dayalı bir farklılaştırıcı daha olacak: Face ID ekranın altına yerleştirilebildiğinde, Notch’in olmaması, giriş seviyesi ve üst düzey iPhone’lar arasında bir ayrım görevi görecek.

Face ID’nin henüz Mac’e geçmemesinin bir başka nedeni de, mevcut True Depth sisteminin bir Mac ekranına sığmaması nedeniyle teknolojinin henüz tam olarak hazır olmamasıdır.

Gurman’a göre Apple, değiştirme hazır olduğunda Touch ID’yi hemen kullanımdan kaldıracak.

Ancak, Mac’lerdeki Face ID ve daha ucuz iPhone’lar gibi değişiklikler yakında olmayacak. Gürman, geçişin “önümüzdeki birkaç yıl” içinde gerçekleşmesini bekliyor, bu da beş yıla kadar uzayabilir. Okuyun: Face ID Mac’e ne zaman gelecek?

Apple’ın tüm ürün yelpazesinde Face ID sağlama planının arkasındaki neden, Touch ID’nin yalnızca güvenlik avantajları sunarken Apple’a daha iyi güvenlik ve artırılmış gerçeklik uygulamaları için fırsatlar sunmasıdır.

Gurman ayrıca Apple’ın nihai amacının Face ID işlevlerinin kamera yerine doğrudan ekranın altına yerleştirilmesini sağlamak olduğunu ve çentiği ortadan kaldırmak olduğunu öne sürüyor.

Okuyun: Face ID vs Touch ID ve Hangi iPhone’ların Touch ID’si ve hangilerinin Face ID’si var?

Bu makale Macworld İsveç ve Macwelt hakkındaki raporlardan uyarlanmıştır. Karen Haslam tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/face-id-every-device-3806942/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...