iPhone

iPhone 13 Etkinliği: Hayal kırıklığı Neden Tehdit Ediyor?

Apple’ın Eylül ayındaki özel etkinliğini izlemek için oturmamıza çok uzun bir zaman kalmayacak ancak bu yıl iPhone ve Apple Watch ile ilgili büyük bir sürpriz olmayacak gibi görünüyor. Bunun yerine bir sonraki Apple Keynote’un hayal kırıklığı yaratmasını bekliyoruz.

Eylül ortasında gerçekleşecek olan Apple Keynote’un içeriğini değerlendirmek ve onu “hayal kırıklığı” olarak etiketlemek için birkaç hafta erken olabiliriz. Henüz gerçekleşmemiş bir şeyi nasıl eleştirebilirsin? Çok basit: Son günlerde ve haftalarda en ünlü Apple analistlerinden çok sayıda sızıntı ve spekülasyon oldu, bu yüzden birkaç hafta içinde Apple’ın özel etkinliğinde bizi neler beklediğine dair kabaca bir fikrimiz var.

iPhone 13: Çok sayıda, biraz geride

iPhone 12 neslinin tanıtılmasından kısa bir süre sonra yeni nesil iPhone hakkında ilk söylentiler dolaşmaya başladı. İlk söylentiler, Apple’ın 2021’de bir iPhone 13 değil, başka bir S nesli telefon planladığını öne sürdü. Geleneksel olarak S kuşağı, yeni numara için ayrılmış büyük teknoloji değişiklikleriyle birlikte ezici olarak görülüyor.

Ancak Apple’ın bir sonraki iPhone’unun iPhone 12s olarak adlandırılmayacağı iddia ediliyor. Bunun yerine şirket iPhone 13’ü piyasaya sürecek (okuyun: Apple, sonuçta ‘iPhone 13’ markasını kullanacak). Bu karar – eğer doğruysa – bazı soruları gündeme getiriyor çünkü sızdırılan özellikler yeni bir iPhone nesline layık görünmüyor.

Sonuçta, iPhone 12 yeniden tasarlandı ve iPhone 12 mini ile tamamen yeni bir model boyutu aldı. Artı, 5G ve MagSafe’in eklendiğini gördük: iPhone 11’den iPhone 12’ye geçmek için iyi bir neden olan iki özellik. Apple’ın elinde bir asa yoksa, birçok iPhone hayranı iPhone 13 ile kesinlikle hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Daha fazla bilgi için iPhone 13 hakkındaki en son söylentileri okuyun.

Apple Watch: Yeşil renkte aynı mı?

Eylül ayında yeni nesil Apple Watch’ı da sabırsızlıkla bekleyebiliriz: Series 7 Ancak burada da Apple’ın kullanıcıların beklentilerini nasıl karşılayacağı sorusu ortaya çıkıyor. Apple Watch’un önceki altı neslinde çok şey oldu, bileğe onlarca sağlık özelliği geldi ve düzenli bilezik yükseltmeleri sayesinde Apple Watch görsel olarak asla sıkıcı olmuyor (her ne kadar saat tasarımından biraz bıkmış olsak da) kendisi). Mevcut söylentilere göre, Series 7 iPhone 12 gibi kare kenarlı bir tasarıma sahip olacak ve yeşil bir kaplamaya sahip olacak (okuyun: Apple Watch Series 7 ‘düz kenarlar, yeni renk elde etmek için’). Görünüşe göre 2014’ten beri ilk kez Apple Watch’un yeniden tasarımına sahip olabiliriz. Bu doğruysa, kullanıcılar tarafından kesinlikle geçen yılki iPhone 12 kadar iyi karşılanacaktır.

Ama aksi halde? Muhtemelen bu yıl çığır açan yeni sağlık özellikleri olmayacak. Series 7’nin kan şekerini ölçüp ölçemeyeceğine dair spekülasyonlar var ancak böyle bir özellik muhtemelen ancak Apple’ın yüksek standartlarını karşıladığında gelecek. Apple’ın sağlık özellikleriyle stratejisi, o zaman piyasaya ilk çıkan olmak değil, daha çok sağlık özelliklerini güvenli bir şekilde başlatan olmak.

Apple’ın bir Apple Watch Extreme piyasaya sürmek istediği yönünde de söylentiler var ancak bu saatin 2022’ye kadar gelmemesiyle biraz daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Yeni Apple Watch için ana umut, tamamen yeni işlevlere izin vermesi gereken S7 yongası. Yeni çip, Apple Watch Series 7’nin biraz daha düz olmasına ve onu bir saatten bilekte mini bir bilgisayara dönüştürmesine izin verebilir. Biz ve diğerleri de Apple’ın pil ömrünü iyileştireceğini ve daha iyi bir sürekli açık işlevi geliştireceğini umacağız. Belki mini LED teknolojisi onu Apple Watch’ın ekranına bile sokabilir. Kim bilir?

Yeni özelliklere sahip olacak olan yalnızca yeni Apple Watch değil. Mevcut Apple Saatleri de bir yazılım güncellemesinden faydalanacaktır. WWDC’de Apple, watchOS 8 hakkında çok şey açıkladı ve vardığımız sonuç, watchOS 8’in hayal kırıklığı yaratmasına rağmen sağlık uygulamalarının ilham vermesiydi. Ayrıca watchOS 8’de gelen birkaç yeni saat yüzü. Örneğin, WWDC sırasında önizlenen yeni bir Portre Modu Saat yüzü, kullanıcıların saat yüzü olarak bir portre modu fotoğrafı ayarlamasına ve Saatin yan tarafındaki Digital Crown’u çevirerek zamanla örtüşen animasyonlu üç boyutlu bir efekt oluşturmasına olanak tanır.

Daha fazla bilgi için Apple Watch Series 7 hakkındaki en son söylentileri okuyun.

Büyük bir hayal kırıklığı mı?

Beklentiler düşükse hayal kırıklığına uğramayacağımız doğru olsa da, görünüşe göre Apple’ın Eylül açılış konuşması bu yıl o kadar heyecan verici olmayacak. Yine de Apple’ın kolunda bir veya iki as olması mümkündür. Belki de WWDC’de görmeyi beklediğimiz M1X MacBook Pro’yu göreceğiz. Ayrıca uzun zamandır beklenen AirPods 3’ü nihayet göreceğimizden de umutluyuz.

Ancak Apple’ın bu sonbahardaki özel etkinliğinin bu yıl geçen yıla göre daha az muhteşem olabileceğine hazırlıklı olmalıyız. Tek bir umudumuz var: Belki de Apple’ın halka sızdırmayı önlemeye yönelik tartışmalı yöntemleri gerçekten işe yaradı ve büyük sürpriz hala büyük bir sır.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/iphone-13-event-disappointment-3806420/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...