iPhone

iOS 15 Mercek Parlamasını Otomatik Olarak Düzeltecek

iPhone fotoğrafçılarının en sık karşılaştığı sorunlardan biri olan mercek parlaması, iOS 15’te otomatik olarak giderilecek, keşfedildi.

Yaklaşan iOS 15 yazılım güncellemesinin dördüncü beta sürümünde, yeni bir kamera işlevi, görüntü işleme sonrası mercek parlamasını otomatik olarak ortadan kaldırır. Keşif, birkaç beta testi iPhone kullanıcısı Reddit’te bu konuda yazdıktan sonra 9to5Mac tarafından bildirildi.

Bir kullanıcı, özelliğin en azından mevcut haliyle (iOS 15.0’ın genel sürümü sonbaharda piyasaya sürülmeden önce değişebilir) tutarlı bir şekilde uygulanmadığına dikkat çekiyor. Kullanıcı, gökyüzü veya çimen arka planındaki mercek parlamasının düzenlendiğini bildiriyor, ancak ağaç yaprakları gibi daha karmaşık bir arka plan üzerinde olduğunda, iOS onu kendi haline bırakıyor.

Başka bir Redditor, yazılımın makul bir şekilde lens parlaması yerine ışık fikstürleri gördüğünü varsaydığı zaman, görüntüler iç mekanda çekildiğinde özelliğin tetiklenmeme eğiliminde olduğunu tahmin ediyor.

Kamera uygulaması geliştiricisi Halide, iOS 15’in bu Haziran ayında WWDC’de tanıtılması sırasında açıklanmayan özelliği Twitter’da da tartıştı. Görüntüler, arka ışık görüntüsü çekildiğinde lens üzerinde görünen yeşil bir noktanın yazılım tarafından kaldırıldığını gösteriyor.

Reddit kullanıcıları, özelliğin iPhone XS ve sonraki sürümlerinde çalıştığını doğruladı. Bundan daha eski telefonların da işlevi kullanıp kullanamayacağı belli değil, ancak birkaç iOS 15 işlevi yalnızca A12 Bionic veya sonraki işlemci yongalarına sahip iPhone modellerinde çalışır.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ios-15-lens-flare-3807299/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...