Apple Watch

Apple Watch SE vs Series 3: Bütçe Apple Saatleri Karşılaştırıldı

Eski Apple Watch’unuzu yükseltmeyi düşünüyorsanız yada ilk kez dalmak istiyorsanız, Series 7’ye oldukca para harcamanıza gerek yok – aynı özelliklerin çoğunu Apple’ın daha ucuz modellerinden alabilirsiniz. . Temel farkları görebilmeniz ve ne alacağınızı bilmeniz için en uygun fiyatlı iki teklifi karşılaştırıyoruz. Apple Watch Series 3’ü mü yoksa Apple Watch SE’yi mi satın almanız icap ettiğini öğrenin.

Görüntülemek

Adım atmak için belirgin yer, saatin en oldukca kullanacağınız kısmıdır: ekran. Apple Watch Series 3 birazcık daha eski olduğundan, Apple Watch SE’nin 2020’deki ilk çıkışının aksine ilk olarak 2017’de tanıtıldığından ekran, ahır arkadaşı kadar gelişmiş değil.

Her ikisi de iki boyut sunar:

 • Seri 3, 42 mm yada 38 mm kasa ile mevcuttur.
 • Apple Watch SE birazcık daha büyük 44 mm yada 40 mm kasaya haizdir.

Bu, SE’nin daha çok açık oturum kullanımı gerçeğiyle daha da destekleniyor, doğrusu aşağıdaki resimde görebileceğiniz benzer biçimde, ekran alanı Seri 3’ünkinden %30 daha büyük.

Bu, her modelin iki boyutu için aşağıdaki çözünürlükleri sağlar:

 • Apple Watch Series 3 (38 mm) – 272 x 340
 • Apple Watch Seri 3 (42 mm) – 312 x 390
 • Apple Watch SE (40 mm) – 324 x 394
 • Apple Watch SE (44 mm) – 368 x 448

Her iki cihazda da 1.000 nit parlaklığa ulaşacaksınız, bu da onu güneş ışığında dışarıda okuyabileceğiniz anlamına geliyor ve OLED ekranlar yardımıyla her şey oldukca güzel görünüyor. Sadece SE, panelinde pil ömründen taviz vermeden daha büyük ve daha kaliteli ekranlara haiz olmasını elde eden LTPO teknolojisinin ek avantajına haizdir.

Her iki cihazdaki cam, Saate birazcık sert davransanız bile çizilmelere ve çatlaklara karşı koruma sağlaması ihtiyaç duyulan Ion-X’dir.

Apple Watch Series 3 ve Apple Watch SE: SE Saat Yüzü

Kasa ve tasarım

Apple, birkaç ufak farkla da olsa her iki cihazda da aynı tasarım dilini koruyor. Tüm modeller, hepimizin artık aşina olduğu kare şeklindeki kasaya haiz sadece aşağıda görebileceğiniz benzer biçimde iki model içinde boyut farkı var:

 • Apple Watch Series 3 (38 mm) – 38,6 x 33,3 x 11,4 mm; 26.7g
 • Apple Watch Series 3 (42 mm) – 42,5 x 36,4 x 11,4 mm; 32.3g
 • Apple Watch SE (40 mm) – 40 x 34 x 10,7 mm; 30.49g
 • Apple Watch SE (44 mm) – 44 x 38 x 10,7 mm; 36.2g

Digital Crown, Apple Watch tasarımının bir başka klasik parçasıdır ve şimdiye kadar piyasaya sürülen tüm modellerde bulunur. Apple Watch SE, dokunsal geri bildirime haiz olduğundan yürüyüşü burada çalıyor ve menüler içinde gezinirken kırılgan olmayı kolaylaştırıyor.

Apple Watch Series 3 ve Apple Watch SE: SE Davası

Her ikisi de alüminyumdan yapılmıştır ve SE %100 tamamen geri dönüştürülmüş araç-gereç kullanır. Sadece yalnızca ikincisi, kompozit tasarıma haiz Series 3 ile arka tarafta Seramik ve Safir Kristal araç-gereç seçeneğine haiz olur.

Her ikisi de 50 metre derinliğe kadar suda güvende olacaklar ve ikisinden birini Uzay Grisi ve Gümüş’e haiz olabilirsiniz, sadece ek Altın seçeneği yalnızca SE için ayrılmıştır.

Sıhhat ve refah özellikleri

Apple Watch satın almanın ana sebeplerinden biri, ihtiva ettiği sıhhat seyretme ve genel refah özellikleridir. Buradaki her iki model de bu mevzuda oldukca kullanışlı, sadece daha yeni Apple Watch SE’nin eski Seri 3’ten daha yetenekli olması büyük bir sürpriz olmayacak.

İlk olarak, her iki modelde de mevcut olan şeyler:

Düşük/yüksek hız ve düzensiz ritim ikazları ile kalp hızı seyretme. Doktora gitmeniz gerekebileceğini anlamanıza destek olması için mükemmel. Seri 3’ün bunun için birinci nesil bir optik kalp atış hızı ekranı kullandığı, SE’nin ise geliştirilmiş bir ikinci nesil versiyonu kullandığı belirtilmelidir.

Ek olarak Series 3 ve SE’de, zorlukla karşılaşırsanız acil servislerle süratli bir halde kontakt oluşturmayı kolaylaştıran Acil SOS özelliklerini bulacaksınız.

Apple Series 3 ve Apple Watch SE: Series 3 Fitness

Ana farklılıklara gelirsek, yalnızca Apple Watch SE’de düşme idrak etme, gürültü seyretme (ortamınızdaki sesin işitme duyunuz için tehlikeli olup olmadığını size bildirmek için) ve internasyonal acil durum araması vardır. İkincisi, mevcut SE’nin hücresel modelleri tarafınca mümkün kılınmıştır. Şimdi, orijinal Seri 3’ün hücresel versiyonlara haiz ilk seri bulunduğunu hatırlayabilirsiniz, sadece Apple’dan şu anki satışta olanlar artık bu kabiliyete haiz değil.

Öteki özellikler

Jiroskoplar, ortam ışığı sensörleri, hoparlörler, mikrofonlar, Apple Hisse, ivmeölçer, GPS ve altimetreler benzer biçimde her iki modelin de paylaşmış olduğu birçok özellik var. SE çoğu zaman bu sensörlerin sürümlerini yükseltir, sadece her ikisi de hareketlerinizi, antrenmanlarınızı izleyebilir, sesli komutlarla etkileşime girmenize izin verebilir, bir şeyler için ödeme yapabilir ve genel olarak Apple Watch deneyimini sunabilir.

Apple Watch SE’de her şey birazcık daha süratli, zira Apple’ın S5 SiP işlemcisine haiz bulunduğunu iddia ediyor ve Apple, Seri 3’teki S3’ten ortalama iki kat daha süratli bulunduğunu iddia ediyor. Apple Watch Series 7’de de bulunan W3’e yükseltin.

Depolama ek olarak SE için 32GB dahili ile bir destek alıyor, sadece Series 8 yalnız 8GB alıyor, bu da karşılaştırıldığında oldukça önemsiz hissettiriyor. Bluetooth ek olarak SE’de daha güçlüdür, zira Seri 3’te 4.2 yerine 5.0 kullanır. Müziği cihazda tutmak ve AirPod’lar benzer biçimde kablosuz kulaklıklarla dinlemek için bu fazladan depolama kapasitesini kullanmak istiyorsanız bu mühim olabilir.

Apple Watch Series 3 ve Apple Watch SE : Bilekte SE

Fiyat

Özellikler ve bileşenlerdeki farklılıklardan bekleyebileceğiniz benzer biçimde, bu cihazların tutarları birazcık farklıdır. Açıkçası, herhangi bir Apple Watch’ta olduğu benzer biçimde, ürünlerin maliyetini değiştiren çeşitli kayışlar seçebilirsiniz, sadece temel olarak, karşılaştırmaları şu şekildedir:

 • Apple Watch Series 3 (38 mm) – 179 £/ 219 €/ 199 $
 • Apple Watch Series 3 (42 mm) – 209 £/249 €/229 $
 • Apple Watch SE (40 mm) – 249 £/ 299 €/279 $
 • Apple Watch SE (44 mm) – 279 £/329 €/309 $

İşte her saat için şu anda en iyi fiyatlar:

Apple Watch SE – 269£/279$’dan başlamış olan fiyatlarla

Perakendeci Fiyat Teslimat

Dünya genelinde 24.000’den fazla mağazadan fiyat karşılaştırması

Apple Watch Series 3 – 179 £/199 $’dan başlamış olan fiyatlarla

Perakendeci Fiyat Teslimat

Dünya genelinde 24.000’den fazla mağazadan fiyat karşılaştırması

Karar

Apple Watch Series 3, Apple Watch platformu için mükemmel bir giriş noktasıdır, sadece artık dişlerde birazcık uzamaktadır. Fazladan 70 £/70 $ bulabilirseniz, bunun yerine Apple Watch SE için dolgunlaştırmaya kıymet. Yalnızca daha yeni işlemciye ve çeşitli yükseltilmiş sensörlere haiz olmakla kalmaz, hem de düşme idrak etme, fazladan depolama ve daha iyi Bluetooth özellikleri benzer biçimde ek özellikler de vardır. Peşinden, koşarken yada cebinizde kıymetli ve kırılabilir bir nesne taşımak istemediğinizde iPhone’unuzu yanınızda getirmekten kurtarabilecek hücresel seçenek var.

İkisi de iyi fakat Apple Watch SE kesinlikle daha iyi bir seçenek.

Özellikler

Etiketler:

Not: Internet sitemizdeki bağlantılar vasıtasıyla satın aldığınızda, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanabiliriz. Bu, editoryal bağımsızlığımızı etkilemez. Daha çok data edin.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/review/apple-watch-series-3-vs-se-3811827/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...