Yazılım

Tartışmalı Çözümleyicinin App Store’a Geri Dönmesine İzin Verildi


screenshot

6 Ocak’ta Washington’daki ABD Kongre Binası’nda yaşanan fırtınanın ardından Apple, saldırıyı planlamak için platformun kullanıldığı gerekçesiyle Parler’ı App Store’dan attı.

Ama şimdi – CNN’e göre – işler muhafazakar tartışma platformunu arıyor gibi görünüyor. Geliştiriciler içeriği denetleme ve şiddeti kışkırtan gönderileri kaldırma sözü verdiği için Parler yakında App Store’dan bir kez daha indirilebilecek.

Parler, Mart ayında App Store’a geri dönmeye çalıştı, ancak başarısız oldu. O zamanlar, geliştiricilerin oluşturduğu değişikliklerin – Donald Trump’ın açık sözlü bir eleştirmeni olan yeni bir içerik yöneticisi işe almak gibi – yetersiz olduğu anlaşılmıştı. Apple geliştiricilere gönderilen e-postalarda gamalı haçlı kullanıcı profillerinin ekran görüntülerini içeriyordu.

Son yıllarda Apple ve Google gibi teknoloji şirketleri, Parler’ın App Store’dan kaldırılması ve Google Play’in bunun için çok önemli bir kanıt olarak gösterilmesiyle liberal siyasi görüşlerin lehine olduğu iddia edilen önyargı nedeniyle muhafazakar gruplar tarafından ağır bir şekilde eleştirildi. Bununla birlikte, ilginç bir şekilde, Apple da yeterince ileri gitmediği için eleştirildi: Ocak ayında şirkete Telegram’ı da yasaklamadığı için dava açıldı.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price Tercümesi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/parler-app-store-3803844/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...