mac

Yeni MacBook Pro Yıkılıyor: M1 Max Devasa!

14 inç ve 16 inç MacBook Pro, yeni M1 Pro ve M1 Max yongaları sayesinde MacBook ailesinin en tepesinde yer alıyor. Apple’a göre, tam üst düzey donanıma sahip masaüstü bilgisayarlarla bile rekabet edebilirler.

Yeni MacBook Pro’ya ilk bakış

Reddit kullanıcısı the_Ex_Lurker, 14 inçlik bir MacBook Pro’ya sahip oldu ve cihazı açtı ve Reddit hakkında ilk bilgileri paylaştı.

The_Ex_Lurker’a göre, Macbook Pro’nun içi 2012-2016 Pro modelleriyle aynıdır.

Apple her zamanki gibi Pentalobe vidalar ve kelepçeler kullanır, bu nedenle MacBook’un içine girmek için özel aletler gerekir. Öne çıkan ilk şeylerden biri, altı pilin muhafazaya yapıştırılmamış olması, ancak yapışkan çekme tırnakları aracılığıyla tutturulmuş olmasıdır. Bu, gerekirse pillerin değiştirilmesini mümkün kılması gerektiğinden harikadır – cihazın onarılabilirliğini iyileştirmesi ve çevresel etkisini azaltması muhtemel bir şey.

Posterde, çevre birimleri ve ana kart arasındaki bağlantı kablolarının da kolayca değiştirilebileceğini açıklıyor. Ancak klavye yekpare muhafazaya yerleştirilmiştir ve değiştirilmesi oldukça zor olacaktır.

Her iki MacBook modelinde de, Reddit kullanıcısına göre, 2020’deki M1’li 13 inçlik modelden biraz daha büyük, ancak 2016’daki 15 inçlik modele kıyasla biraz daha küçük olan iki fan takılı. the_Ex_Lurker, aşağıdaki de dahil olmak üzere görüntüleri burada yayınlıyor. .

M1 Max: Gerçekten büyük bir çip

Ünlü sızdıran aşk rüyası ayrıca M1 Max ile 16 inç MacBook Pro’nun iç kısmına da yakından baktı. Anakartın büyük bir bölümünü kaplayan yeni SoC’nin boyutu özellikle dikkat çekicidir. Boyutun daha iyi değerlendirilmesi için, resimde boyutu yaklaşık 1 sterline tekabül eden 1 yuan’lık bir madeni para göreceksiniz.

Başka bir resimde birbirine ısı iletim tüpü ile bağlı fanlar görülmektedir. L0vetodream, tasarımın nispeten modüler olduğunu ve bu nedenle onarımlar için kolay erişim sağladığını övüyor.

Onarılabilirlik açısından bir ila on puan alan iFixit’teki onarım uzmanları, henüz onarım talimatlarını içeren bir sökme yayınlamadı.

14 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/macbook-pro-teardown-m1-max-3809885/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...