Apple Watch

Apple Watch 8 Eski Tasarımını Koruyacak – Sızdıran

Sızıntı yapan “Apple Pro” sızıntısına göre, Apple, Apple Watch Series 6 ve 7 dahil olmak üzere öncekilerden görünüş olarak önemli ölçüde farklı olmayan yeni nesil Apple Watch üzerinde çalışıyor.

Sızıntı yapan kişi, “geliştirmede yer alan kişilerden” son planları aldığını ve bunlara dayalı olarak Apple Watch 8’in ilk görüntülerini oluşturduğunu iddia ediyor.

Planlar gerçekse, Seri 8, Seri 7 ile aynı görünmelidir. Yazarlar, yeni bir renk, belki de koyu mor olabileceğini tahmin ediyor. Buna ek olarak, yeni Apple Watch’ın yatay yuva yerine daha büyük hoparlörler kazanabileceği düşünülüyor, ikisi birbirine paralel görülebiliyor.

Bu haber beklentilerle çelişiyor. Apple Watch 7 piyasaya sürülmeden önce, iPhone 12 stilini taklit eden daha köşeli bir tasarıma sahip yeni bir saatin planları ortalıkta dolaşıyordu. Ancak Apple, Series 7’yi piyasaya sürdüğünde, tek değişikliğin çok daha büyük ekran olduğu açıktı. Aslında, daha büyük ekranın çerçevelerine nasıl takıldığına ilişkin özel teknoloji nedeniyle gövde daha da yuvarlak hale gelir.

Apple’ın tasarımı son dakikada değiştirmiş olması gerektiğine dair teoriler vardı. Ancak ABD’deki ağ otoritesi FCC, Ağustos ayında test için yeni nesli almıştı.

Apple Watch 8: Şimdiye kadar bildiklerimiz

Şu anda Apple’ın Apple Watch 8 için ne hazırladığına dair nispeten az gösterge var. Ancak Apple Watch Series 8’in (Seri 4 ve 6’nın yaptığı gibi) yeni sağlık özellikleri sunması makul görünüyor. Seri 4’te EKG, Seri 6’da Kan Oksijen Sensörü elde ettik.

Yaklaşan Apple Watch’un sıcaklık izleme getirebileceğine dair söylentiler vardı. Fitbit gibi rekabet, tırpanıyla en azından cilt sıcaklığını bir dereceye kadar tahmin edebilir ve uygulamada değerdeki dalgalanmaları gösterebilir.

Kan şekeri ve kan basıncı ölçümleri de rapor edilir, ancak şu anda somut kanıtlardan çok hüsnükuruntu ile ilgilidir. Teknoloji, yani Raman spektroskopisi ile kan şekeri ölçümü, son yıllarda yoğun bir şekilde araştırılıyor, “önümüzdeki aylarda” işleyen cihazlar vaat eden, ancak sözlerini asla tutamayan girişimler sürekli ortaya çıkıyor.

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-watch-8-old-design-3810903/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...