Apple Tv

iFixit, Siri Remote Pilini Değiştirmenin Zorluğunu Kınadı

iFixit’teki onarım ve sökme uzmanları, merakla beklenen yeni Siri Remote ile birlikte bu yılki yeni Apple TV’yi (tamamen sökülmüş olarak kastediyoruz) son derece yakından inceledi.

Neyse ki, Apple TV’nin kendi başına açılması ve onarılması oldukça kolaydır – iFixit bunu “süper kolay bir sökme deneyimi” olarak tanımlar – bu da ona 10 üzerinden 8 onarılabilirlik derecesi kazandırır.

Ancak Siri Remote farklı bir konudur. Açmak zor ve ortalama bir kullanıcı için küçük 1.52Wh pili değiştirmek neredeyse imkansız olacak.

iFixit biraz hafife alarak “İçeri girmek düşündüğünüzden biraz daha zorlayıcı oluyor” diyor.

Uzaktan kumandanın ucundaki paneli (biraz zorlukla) açtıktan sonra, test cihazı bir tuğla duvara çarpar ve içeri girmenin bir yolunu bulmak için düğmeleri (yine zorlukla) açmaya zorlanır. Düğmelerin çıkarılması üç vida daha. Sonunda, uzaktan kumandanın iç kısımlarını tek bir birim olarak dışarı kaydırmak ve böylece pile erişmek mümkündür.

Şimdi bile pilin yerine yapıştırıldığı ortaya çıkıyor, ancak bu az miktarda bir kuvvete yol açıyor. Daha kötü olabilirdi, iFixit kabul ediyor.

Site, uzaktan kumanda için ayrı bir puan vermiyor, ancak bu aksesuarın ana cihazla aynı takdire şayan onarım kolaylığını sunmadığını açıkça ortaya koyuyor. Pilin bir Yıldırım kablosu aracılığıyla kullanıcı tarafından şarj edilebileceğini ve bu nedenle pilin değiştirilmesinin acil bir sorun olmadığını vurgulamakta fayda var, ancak bir noktada değiştirilmesi gerekecektir.

Bu işlemin nasıl göründüğünü aşağıdaki videoda görebilirsiniz:

Kendin Yap onarım topluluğunun dışında eleştirmenleri olmasına rağmen, genel olarak burada Macworld’deki yeni Siri Remote’un büyük hayranlarıyız: örneğin, yeni uzaktan kumandanın oyunlar için çok daha kötü olduğu belirtildi.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-tv-remote-battery-3805040/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...