Apple Tv

Birleşik Krallık’ta ABD Netflix Şovlarını iPad, iPhone ve Mac’te Nasıl İzlersiniz?

Netflix’in ABD sürümünde, genellikle diğer bölgelerde bulunmayan yüzlerce film ve TV programı bulunur. Ancak, Birleşik Krallık’ta ABD Netflix’i izlemenin bir yolu var.

Birleşik Krallık’ta veya başka bir yerde US Netflix’e giriş yapmaya çalışırsanız, izlemeye çalıştığınızda birçok şovun “Bu başlık bulunduğunuz yerde mevcut değil” gibi bir şey söylediğini göreceksiniz. Bunu aşmanın bir yolu var, ancak yalnızca Netflix’in hüküm ve koşullarını ihlal etmeye istekliyseniz (bununla ilgili daha fazla bilgiyi aşağıda açıklayacağız).

Burada, Mac, iPad veya iPhone’unuzda ABD dışından American Netflix’e erişmenize yardımcı olmak için Netflix hesabınızdaki ülkeyi nasıl değiştireceğinizi gösteriyoruz. Bu yöntem, dünyanın herhangi bir ülkesinden veya bölgesinden herhangi bir Netflix kitaplığına erişmenizi sağlayan bir VPN kullanılarak gerçekleştirilir.

Bir PC veya Android telefon kullanıyorsanız, bir PC’de US Netflix’e erişmek için kardeş sitemiz Tech Advisor’ın kılavuzunu ziyaret edin.

VPN nedir?

Bir VPN veya Sanal Özel Ağ, sizinle daha büyük internet arasında oturan ikinci bir internet gibi çalışan bir yazılımdır. Bilgisayarınız VPN’ye bağlanır ve ardından internete bağlanır. Web sitesi için soruyorsunuz, web sitesini size gönderiyor. Kişilerin veya programların davranışınızı veya konumunuzu çevrimiçi olarak izlemesini önlemek için mükemmel bir araç olduğundan, çevrimiçi gizliliğinizi korumak için tasarlanmıştır.

İkinci kısım önemlidir, çünkü bir VPN’nin özelliklerinden biri, sunucuların aslında başka bir ülkedeyken bir ülkeden giriş yaptığınızı düşünmesini sağlamasıdır. Bu, Netflix’i, Birleşik Krallık’ta veya dünyanın herhangi bir yerinde olsanız bile, hizmetin Amerikan versiyonundan size içerik sunması için kandırabilir.

Ücretsiz VPN’ler mevcuttur, ancak gizliliğinizi düzgün bir şekilde korumak için en iyi VPN hizmetleri kılavuzumuzda bulunanlar gibi ücretli bir sürüm kullanmanızı öneririz.

Mac’te ABD Netflix nasıl izlenir

Bir VPN kullanarak Amerika dışındayken ABD Netflix içeriğine erişmek çok kolaydır. kullanacağız NordVPN bu örnek için, mükemmel bir hizmet olduğu için, ancak aynı sonuçları eşit derecede iyi ile kolayca elde edebilirsiniz. sörf köpekbalığı veya yukarıda bağlantılı makaledeki diğerleri.

Yapmanız gerekenler:

 1. Tarayıcınızı açın ve ziyaret edin NordVPN’nin web sitesi.
 2. NordVPN Al’ı tıklayın ve planınızı seçin.
 3. Hesabınızı oluşturun ve kayıt işlemini tamamlamak için bir ödeme yapın.
 4. NordVPN’i Mac’inize yükleyin.
 5. Uygulamayı açın ve oturum açın, ardından Liste’ye tıklayın.
 6. Amerika’ya gidin ve bağlanmak için tıklayın.
 7. Bağlandıktan sonra haritada yeşil bir iğne görmelisiniz ve uygulamanın üst kısmındaki anahtardaki güç simgesi de yeşil olmalıdır.
 8. Şimdi Netflix.com’a gidin ve US Netflix’e erişmek ve normal şekilde izlemek için normal hesap ayrıntılarınızı kullanarak giriş yapın.

ABD Netflix’i iPad veya iPhone’da nasıl izlenir

Benzer bir yöntemi iOS cihazınızda American Netflix izlemek için de kullanabilirsiniz. Hangi uygulamaları önereceğimizi iPhone için en iyi VPN ve iPad için en iyi VPN kılavuzlarımızda bulabilirsiniz. Mac’inizde zaten bir hizmete kaydolduysanız, bunun mobil cihazlarınızı da kapsaması gerekir. Bu yüzden tek yapmanız gereken, seçtiğiniz VPN uygulamasını telefonunuza veya tabletinize indirmek ve giriş yapmak.

Adım adım talimatlar için iPhone’da VPN’in nasıl kullanılacağına ilişkin kılavuzumuzun tamamını okuyabilirsiniz ve bu eğitimdeki adımlar iPad için de geçerlidir.

Genel bir kılavuz olarak, atmanız gereken adımlar şunlardır:

 1. VPN uygulamasını indirin ve hesabınızı ayarlayın.
 2. Uygulamayı başlatın ve VPN’yi etkinleştirmek için Hızlı Bağlantı’yı kullanın.
 3. Haritaya gidin ve ABD’nin ortasında görüntülenen simgeye dokunun.
 4. Sunulanlardan bir sunucu seçin.
 5. Netflix uygulamasını başlatın veya Safari’deki siteye gidin ve ABD içeriğinin artık kullanılabilir olduğunu görmelisiniz.

ABD Netflix içeriğini izlemek için tek yapmanız gereken Netflix’i şu anda ABD’de olduğunuzu düşünmesi için kandırmaktır. Bu, yukarıda gösterdiğimiz gibi, yapılması oldukça kolaydır. Ancak bunun bir Netflix hesabı oluşturduğunuzda kaydolduğunuz şartlar ve koşullara aykırı olduğunu unutmamak önemlidir.

Netflix hüküm ve koşulları açıkça şunu belirtir: “Netflix içeriğini öncelikle hesabınızı oluşturduğunuz ülke içinde ve yalnızca hizmetimizi sunduğumuz ve bu tür içerikleri lisansladığımız coğrafi konumlarda görüntüleyebilirsiniz.”

Bu nedenle, bunun kurallara aykırı olduğu ve şirketin hizmetinizi askıya alma hakkına sahip olduğu konusunda uyarılmalıdır. Ayrıca, Netflix birçok VPN hizmetini engelliyor, bu da US Netflix’e erişimde eskisinden daha fazla zorlukla karşılaşabileceğiniz anlamına geliyor.

Hola gibi ücretsiz VPN’ler, Birleşik Krallık’ta ABD Netflix’i izlemenin en popüler yoluydu, ancak şimdi ABD Netflix’e bağlı kalmak istiyorsanız daha iyi bir VPN hizmeti için ödeme yapmanız şiddetle tavsiye ediliyor.

Bir VPN kullanmanın yasal olup olmadığı daha çok gri bir alandır ve yerel yasalara göre değişir, ancak herhangi birinin telif hakkı ihlali davası açtığını hayal etmek zor. Gerçekten de birçok gözlemci, Netflix’in teknik olarak ABD’ye yayın yaptığını ve bu bölgenin yayın haklarına açıkça sahip olduğunu iddia edecektir.

Bunun gibi herhangi bir şeyde olduğu gibi, bu rotayı almak isteyip istemediğinize kendi kararınızı verin. Bunu yaparsanız, İngiltere’de HBO Max’i nasıl izleyeceğinizle de ilgilenebilirsiniz.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/how-to/watch-us-netflix-uk-ipad-iphone-mac-3594706/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...