Apple Tv

Apple Watch, iPhone Olmadan Çalışır mı?

Apple Watch, hızla şirketin ürün yelpazesinde bulacağınız en eksiksiz deneyimlerden birine dönüştü.

2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana, elektronik saat, gelişen giyilebilir teknoloji sektöründe baskın oyuncu olmaya devam etti. Apple, farklı nesiller boyunca GPS, LTE ve hava koşullarına dayanıklılık gibi, Watch’u kendi başına daha da bağımsız bir cihaz haline getiren özellikler ekledi – ancak onu iPhone’dan tamamen çözmek mümkün müdür?

Bu yazıda, bir Apple Watch’un bir iPhone yardımı olmadan tam olarak neler başarabileceğini açıklıyoruz.

Apple Watch’u iPhone olmadan kullanabilir misiniz?

Evet ve hayır.

Bir Apple Watch’u ilk aldığınızda, onu kurmak için bir iPhone gerekir. Bunu aşmak yok. İPhone’daki Watch uygulaması, ağır işlerin çoğunu yapar ve onsuz sadece çok pahalı olan güzel bir bileziğiniz olur.

Süreci bir Apple Watch’un nasıl kurulacağını açıklıyoruz, ancak çok zor olan gerçek şu ki, bir iPhone olmadan çok uzağa gidemezsiniz. Apple, Apple Watch’u hala akıllı telefonuna eşlik eden bir cihaz olarak görüyor, öyle ki, onu kurup çalıştırmaya yardımcı olması için bir Mac veya iPad bile kullanamazsınız.

Öyleyse neden sadece “hayır” yerine “evet ve hayır” dedik? Bir iPhone olmadan bir Apple Watch kuramasanız da, cihazda hala birçok özellik var, bu da iPhone’unuzu yanınızda taşımak istemiyorsanız evde bırakabileceğiniz anlamına geliyor. İşte favorilerimizden bazıları.

Aktivite seviyelerinizin takibi

Yüzüklerinizi kapatmak istiyorsunuz, ancak iPhone’unuzu koşuya veya uzun bir yürüyüşe sürüklemekten hoşlanmıyor musunuz? Apple Watch, dışarıdayken tüm bu adımları ve diğer sağlık bilgilerini mutlu bir şekilde kaydedecek, ardından eve döndüğünüzde iPhone’unuzla eşzamanlayacaktır.

Kendinizi piste daha sık girmeye motive etmenin bir yolu olarak bazı Apple Watch yarışmaları düzenlemeyi deneyin veya Apple Watch ve iPhone ile uyum sağlama kılavuzumuzu okuyun.

Müzik dinlemek

Koşarken biraz pompalama melodileri istiyorsanız ya da bahçede otururken bir podcast ya da albüm dinlemeyi seviyorsanız, Apple Watch’un kendisinde çok sayıda parça saklayabilirsiniz; iPhone. Elbette, bir Apple Watch’ta kulaklık girişi olmadığından, bir çift Bluetooth kulaklığa ihtiyacınız olacak – küçük küçük hoparlörlerin egzersiz seansınızı ve komşularla olan ilişkinizi mahvetmesini istemiyorsanız.

Gerekli adımları öğrenmek için Bluetooth kulaklıkların bir Apple Watch ile nasıl kullanılacağına ve Apple Watch’ta nasıl müzik çalınacağına bir göz atın.

Telefon görüşmeleri yapın ve alın

Apple Watch Series 3 veya sonraki bir modeline sahipseniz, LTE yetenekleri, Watch’u iPhone’unuzun bir uzantısı olarak çalışacak şekilde ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Bunu yerine getirdiğinizde, iPhone’unuz eve geri dönüyor olsa bile doğrudan Saatinizden arama yapabilir ve alabilirsiniz.

ESIM özelliğini kullanmanın ek maliyetleri vardır, ancak bunları taşıyıcılar tarafından sunulan normal planlardan çok daha az zahmetli bulacaksınız.

Daha fazla ayrıntı için Apple Watch’unuzu EE 4G’ye nasıl bağlayacağınızı ve Apple Watch’ta nasıl telefon araması yapacağınızı veya cevaplayacağınızı okuyun.

Haritaları Kullan

Bir Apple Watch’ta bulunan çok kullanışlı bir diğer özellik, Apple Haritalar uygulamasını yakınlarda bir iPhone olmadan kullanabilme yeteneğidir. Yine, bu, aktif bir eSIM sözleşmesi olan bir Apple Watch Series 3 veya daha yenisini gerektirecektir. Bunu yerine getirdiğinizde, cebinizde pahalı ve ağır iPhone şeklindeki bir yığın olmadan dolaşmakta özgürsünüz.

Bilmeniz gereken her şey için Apple Watch’ta Apple Haritalar’ı nasıl kullanacağınızı görün.

Apple Pay’i kullanın

Farkında olmayabilirsiniz, ancak Apple Watch’unuzda Apple Pay’i kurduktan sonra, ödeme sırasında ödeme yaparken iPhone’unuzun yanınızda olmasına gerek yoktur. Yan düğmeye iki kez basın ve Watch over temassız sensörde basılı tutun; ödeme otomatik olarak gerçekleşmelidir.

Bu özelliği henüz kullanmadıysanız, Apple Pay’i Apple Watch’ta nasıl kullanacağınıza dair hızlı bir okuma, kasadaki o anları hızlandıracaktır.

Apple Watch’u Android telefonla kullanabilir misiniz?

Hayır. Apple, Saatin iPad’ler ve Mac’ler ile çalışmasını istemiyorsa, Android telefonların listenin oldukça altında olduğunu varsayabilirsiniz.

Apple’ın Watch’u bir sistem satıcısı olarak görmesi mümkündür, çünkü insanlar sadece Apple Watch’u kullanmak için iPhone’a sadık kalacaktır. Şirketin yakın zamanda herhangi bir zamanda cihazları yeni platformlara açması için büyük bir cazibe yok.

Henüz bir Apple Watch’a dalmadıysanız veya yukarıda listelenen özelliklerden bazılarından yararlanmak için mevcut modelinizi güncellemeniz gerekiyorsa, en iyi Apple Watch ve en iyi Apple Watch fırsatlarına göz atmayı unutmayın.

Yaklaşan güncellemeyle ilgili en son söylentiler için Apple Watch Series 7 haber merkezimizi ziyaret edin.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/how-to/apple-watch-without-iphone-3803257/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...