Yazılım

Apple, Mac için Evrensel Kontrolün Lansmanını Erteledi

Önümüzdeki Pazartesi, uzun bir beta testi periyodunun ardından macOS Monterey’in genel yayınını görecek. Ancak yazılımın bir unsuru nihai kesintiyi yapmadı: Artık amiral gemisi Evrensel Kontrol özelliğinin daha sonraki bir güncelleme için beklemesi gerektiğini biliyoruz.

MacRumors, Apple’ın şimdi kendi listesine bir dipnot eklediğini fark etti. Monterey özellikleri Universal Control’ün “bu sonbaharda kullanıma sunulacağını” söyledi. Bu, özelliğin (beşinci sürümden beri varsayılan olarak kapatılmıştır) bir hafta önce yayınlanan onuncu beta sürümünde kendisine beta statüsü verilmesinden sonra, özelliğin gecikmelerle karşılaştığına dair yaygın şüpheleri doğrulamaktadır.

Evrensel Kontrol, hem Mac hem de iPad için aynı klavyeyi ve fareyi kullanmanıza izin verir. Cihazları değiştirmek için tek yapmanız gereken, işaretçiyi ekranın kenarını geçene kadar hareket ettirmek. Yeni özellik ayrıca, sürükle ve bırak kullanarak cihazlar arasında içerik kopyalamayı son derece kolay hale getiriyor.

Bu, Apple’ın daha önce bir yazılım sürümünde görüneceğine söz verdiği bir özelliği ertelemeye karar verdiği ilk zamandan çok uzak. Örneğin, iOS 15 ve iPadOS 15’in ilk genel sürümlerinde SharePlay yoktu – ancak bu özelliğin önümüzdeki hafta yayınlanacak bir güncellemede geleceği söyleniyor. Daha fazla kaçırılan sözler için, lansman sırasında eksik olan Sekiz iOS 15 özelliğini okuyun.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/universal-control-3809601/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...