Yazılım

iOS 14.5, YouTube Resim İçinde Resim Desteği ekler

Yüz maskesi takarken Face ID’yi kullanma ve varsayılan müzik hizmetini değiştirme becerisine sahip olacağımız haberinin ardından, şu anda beta sürümünde olan yaklaşan iOS 14.5 yazılım güncellemesinde bir başka önemli yeni özellik daha fark edildi.

MacRumors, mevcut beta sürümünün YouTube için resim içinde resim özelliğini desteklediğini belirtti. Apple, iOS 14 Eylül’de piyasaya sürüldüğünde popüler özelliği ekledi, ancak birçok kullanıcının sıkıntısına göre Google bilinmeyen nedenlerle YouTube’daki desteği kaldırmayı seçti.

Resim içinde resim şu anda yalnızca Safari’de değil, çoğu iPhone web tarayıcısında çalışmalıdır. Ancak öyle değil resmi YouTube uygulamasını kullanıyorsanız çalışın.

Bu noktada, YouTube resim içinde resim desteğinin iOS 14.5’in son sürümünde kalıp kalmayacağının belirsiz olduğunu belirtmeliyiz. Google’ın geçmişteki eylemleri göz önüne alındığında, bu değişikliğin bir hata olması tamamen mümkündür ve daha sonraki bir güncellemeyle ‘düzeltilecektir’.

İOS 14.5’in son sürümü muhtemelen Mart ayı sonunda halka açıklanacak. Zamanı geldiğinde iOS’u nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Daha önce denemek isterseniz, Apple’ın beta programına katılmanız gerekir.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ios-14-5-youtube-picture-in-picture-3801622/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...