Yazılım

Apple, iCloud’u Nasıl Gizlice İyileştiriyor?

Şirketin en büyük hayranları bile Apple’ın iCloud hizmetlerinin işlevselliğinden ve performansından her zaman memnun değildi. Özellikle bulut hizmeti AWS ile Google, Amazon ve Azure ile Microsoft gibi rakiplerle karşılaştırıldığında, Apple her zaman geride kalmış gibi görünüyor – bu yüzden iCloud’a en iyi alternatiflerin bir listesini oluşturduk.

Buna karşın, bu şirketler hızla artan satış ve kullanıcı sayılarına işaret edebilir – Apple’ın kendisi en büyük AWS müşterilerinden biridir ve kendi sunucularına ek olarak büyük ölçüde Microsoft ve Google’ın altyapısına da güvenmektedir. Ancak yeni işe alınanlara ve diğer söylentilere dayanarak Apple’ın bu alanda bazı büyük planları var gibi görünüyor.

Geçen yıl Apple, Seattle’da iCloud da dahil olmak üzere yaklaşık 2.000 Apple çalışanının çalıştığı tamamen yeni bir ofis kurdu. Firmanın bu alandaki yatırımı, tanınmış rakiplerden gelen önde gelen kaçak avlanma ve iş ilanlarıyla da gösteriliyor: Apple’ın iş portalına ‘bulut’ anahtar kelimesini girerseniz, çoğu Santa Clara’da olmak üzere 282 iş listelenir.

Teknolojiler söz konusu olduğunda Apple, AWS ve Google Cloud, Python, Java, Ruby ve Go bilgisine sahip, tanıdık ve arayan geliştiricilere güveniyor.

Son birkaç ayda Apple, bulut uzmanlığına sahip birçok tanınmış geliştiriciyi işe aldı; tanınmış Google geliştiricisi Kelsey Hightower, bunu bir “all star işe alma çılgınlığı”. Bu, aşağıdakiler gibi birçok eski Google Cloud geliştiricisini içerir: Francesc Campoy, Google tarafından bulut bilgi işlem için geliştirilen programlama dili Go’da geliştirici olarak çalıştı.

The Protocol’e göre Michael Crosby gibi Docker’daki bir dizi geliştirici Apple tarafından saldırıya uğradı ve çalışanları Amazon AWS’den de işe aldı. Bunlar Maksym Pavlenko ve Arun Gupta içerir.

Bu konudaki düşüncemiz, Apple’dan bu alanda çok fazla şey beklememeliyken, şirketin sunucu platformunun daha da geliştirilmesine büyük yatırım yaptığını görmek güven verici. Sonuçta, Apple’ın yapması gereken bazı şeyler var.

Macwelt’

'',''

'2.0'

'script','');
'init', ''
'', '');
'','');
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-secretly-expanding-icloud-3800763/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...