Apple Watch

Apple Watch Hala Bebeklik Döneminde

Apple’ın basın temsilcileri ve basınla konuşmaktan sorumlu olanlar genellikle o kadar iyi eğitilmişlerdir ki, röportajların çoğu gösterişli ve pürüzsüzdür, ancak oldukça göze çarpmaktadır. Şansımıza, Apple’ın Teknolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kevin Lynch ile Apple Watch ürün pazarlama ekibinden Deidre Caldbeck arasında Rene Ritchie’nin YouTube kanalında gerçekleşen bir YouTube sohbetinde durum böyle değil.

Röportaj yarım saat sürüyor ama izlemeye değer (aşağıda gömülü). Lynch ve Caldbeck bazı ilginç içgörüler ortaya koyuyor. Örneğin Lynch, Apple Watch’u Apple’ın en önemli ürünü olarak görüyor. Elbette tüm odak noktası iPhone’da, ancak akıllı saatin yaşamları ve her şeyden önce kullanıcıların sağlığı üzerinde önemli ölçüde daha fazla etkisi var. Bu nedenle Apple, cihazı bir kişi için kişiselleştirilmiş bir arkadaş olarak giderek daha fazla geliştiriyor.

2013’te Adobe’den Apple’a gelen Lynch, Apple’daki ilk gününde kendisine esasen şöyle denildiğini söylüyor: “Akıllı bir saat yapmalısın, oryantasyonu atlamalı ve hemen başlamalısın.”

Lynch, cihazların giderek küçüldüğü bilgisayarların tarihine bakarsanız, iPhone’dan sonra Apple’ın bir saat yayınlamasının oldukça mantıklı olduğunu öne sürüyor.

Biri diğerinden takip ediyor

Lynch, Apple Watch’u oluşturmanın zorluklarını tartışıyor ve Caldbeck, Sağlık uygulaması üzerinde çalışırken, Saat’in tüm verileri bir araya getiren cihaz haline geldiği sağlık yönünü tartışıyor.

Apple Watch 4’te düşme algılamanın nasıl olduğu tartışması, bu düşmelerin nasıl önleneceğine dair bir fikir doğurdu, böylece kullanıcının hiç bir acil durum araması yapmasına gerek kalmadı. Apple, gerçek düşmelerin hareket verilerini değerlendirdi ve düşme tespitinde istatistiksel olarak anlamlı olan bazı parametrelerle karşılaştı. Bu araştırma, bir kişinin düşme riski altında olup olmadığını yüksek bir kesinlikle tahmin edebilen bir yürüyüş modeli ile sonuçlanmıştır. İlginç bir şekilde, geliştiriciler iPhone’dan gelen verilere güveniyor çünkü çoğu durumda cihaz kalça hizasında giyiliyor. Apple Watch, ek bir veri kaynağı olarak daha fazlasını sunar.

Lynch, sağlık ve Apple Watch alanında daha da fazla yenilik vadediyor. Bu nedenle Apple Watch, pazar üzerindeki etkisi açısından henüz emekleme aşamasındadır ve daha fazla yenilik kaçınılmazdır.

Videoyu buradan izleyin:

Bu makale ilk olarak Macwelt’te yayınlandı. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-watch-still-infancy-3805738/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...