Yazılım

Steam Link Uygulaması Şimdi Mac App Store’da

Valve, Steam Link uygulamasını Mac App Store’da karıştırmadan yayınladı ve oyun akışını Mac’e getirdi – çözüm iPhone, iPad ve Apple TV’de uzun süredir mevcut.

Steam, 2018’de iOS’ta oyun yayınlamaya başladı, ancak Apple, yönergelerin ihlali nedeniyle uygulamayı kaldırdı ve oyun akışına izin verilmedi. Bu sorunlar şimdi çözüldü ve Steam Link Apple’ın gereksinimlerini karşılıyor.

Oyunlar, aynı yerel ağda çalışan yüksek performanslı bir bilgisayarda çalıştırılır ve uç cihazda gerçek zamanlı olarak oynatılır, bu da kontrol cihazından oyun bilgisayarına komutları gerçek zamanlı olarak gönderir. Steam, 5GHz bandında WiFi veya daha iyisi bağlantı için Ethernet’i önerir.

Apple, Valve’ın Steam Link aracılığıyla internetteki sunucularda oyun çalıştırma ve grafikleri geleneksel olarak yetersiz donanımlı Mac’lere (iPhone’lar ve iPad’ler) yayınlama konusundaki orijinal konseptini yasaklamaya devam ediyor. Eleştirmenler, Apple’ın Steam Link’i yasaklamasının sebebinin Steam hizmetinden satın alınan oyunlardan herhangi bir komisyon kazanmaması olduğunu iddia ederken, Apple güvenlik nedenlerinden bahsediyor.

Apple, uygulama mağazasındaki her uygulamanın veya uygulama içi satın alma işleminin Apple’ın çocuk güvenliği, mikrofon erişimi, derecelendirmeler ve yakında veri koruma etiketine ilişkin düzenlemelerine uyması gerektiğini iddia ediyor. Bir akış hizmetine abonelik ile Apple, müşterilerinin Apple sunucuları dışındaki içeriğe eriştiklerinde güvenliğini garanti edemez.

Apple, izlenen program üzerinde hiçbir kontrole sahip olmamasına rağmen, Amazon Prime ve Netflix yayın hizmetleri gibi medya uygulamaları için istisnalar yapıyor.

Daha fazla bilgi için şunu okuyun: Mac’te Steam nasıl kullanılır

Okumak ilginizi çekebilir: Oyun için En İyi Mac ve En İyi Mac Oyunları.

Bu rapor ilk olarak Macwelt’ Karen Haslam tarafından tercüme.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...