mac

Küresel Çip Kıtlığı Apple’ın iPad ve MacBook’unun Gecikmesi Anlamına Geliyor

Apple şimdiye kadar geçen yıl artan elektronik bileşen kıtlığından nispeten kurtulmuş görünüyordu. Sony’nin Playstation 5 gibi ürünleri, yonga kıtlığı ve Nvidia’nın RTX 3000 grafik kartı serisi tedarik sorunları nedeniyle gecikmeler yaşarken, Apple, iPhone lansmanının gecikmesine rağmen rekor sayıda yeni iPhone ve diğer gadget’ları satmayı başardı.

Ancak şimdi Nikkei, bileşen eksikliğinin Apple’a da ulaştığını bildirdi. Asya gazetesine göre, yaklaşan yeni iPad ve MacBook modellerinin üretimi ertelendi ve yazdan önce mevcut olması gereken bazı bileşenlerin artık sonbaharda teslim edilmesi bekleniyor.

Nikkei’ye göre, iPad’deki ekran için gerekli olan ekranlar ve diğer bileşenlerle ilgili eksiklikler ve MacBook modelinde anakart üzerine monte edilen devrelerin takılmasında zorluklara yol açtığı söylenen bir yonga eksikliği. Hangi modellerin etkilendiği belli değil.

Sonuç olarak, Apple’ın MacBook’lar ve iPad’ler için bazı bileşen siparişlerini yılın ikinci yarısına ertelediği söyleniyor. Nikkei, “Sektör kaynakları ve uzmanlar, gecikmelerin çip eksikliklerinin daha da kötüleştiğinin ve daha küçük teknoloji şirketlerini daha da etkilediğinin bir işareti olduğuna inanıyor” diye yazıyor.

“Tedarik sıkıntısının MacBook’lara ve iPad’lere yayılmış olması – iki temel Apple öğesi – bileşen eksikliğinin ciddi bir sorun olmaya devam ettiğini ve daha az pazarlık gücüne ve tedarik zinciri yönetimi uzmanlığına sahip teknoloji oyuncularına daha ciddi bir darbe indirebileceğini gösteriyor. ABD şirketi “uzmanları Nikkei Asia’ya söyledi.

ve Macwelt’ten gelen raporlara dayanmaktadır.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/ipad-macbook-delayed-3803530/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...