mac

Kuo: Yeni MacBook Pro Üretimi Yakında Başlıyor

Bağlantıları iyi olan Apple analisti Ming-Chi Kuo, gecikmelere ve bileşen kıtlığına rağmen yatırımcılara sunduğu yeni bir raporda, yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’nun üretiminin yılın üçüncü çeyreğinde, Temmuz ve Eylül ayları arasında başlayacağını iddia ediyor. 2021.

Bu, üretimin halihazırda devam ettiği ve yeni dizüstü bilgisayarları beklenen Ekim 2021 tarihinden daha erken görebileceğimiz anlamına gelebilir – belki de Eylül ayında iPhone 13 ile birlikte piyasaya sürülebilirler.

Çoğu Apple gözlemcisi, bu yeni MacBook’ların lansmanının Ekim veya Kasım ayının sonuna kadar olmayacağını tahmin ediyor – bu, geçen yılın ilk M1 Mac’lerine benzer bir zaman dilimi olurdu.

Ancak, Ming-Chi Kuo haklıysa ve yeni cihazların seri üretimi başlamak üzereyse, mini LED ekranlı bu yeni MacBook’lar, Eylül etkinliği için üçüncü çeyreğin sonundan önce gönderilmeye hazır olabilir.

Kuo, raporunda yeni Apple dizüstü bilgisayarların piyasaya sürülmesi için bir tarih belirlemedi, ancak Apple’ın aşağıdaki üç seçeneği var:

  • Yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayarları basın açıklamasıyla ve açılış konuşması olmadan tanıtın – bu, yeni bir tasarım ve Apple yapımı yeni bir işlemci olarak beklenen şey için garip bir hareket olacaktır.
  • 14 Eylül 2021’de gerçekleşmesi beklenen iPhone açılış konuşmasında.
  • 2019’da ilk M1 Mac’lerde ve 16 inç MacBook Pro’da olduğu gibi Ekim veya Kasım’daki bir açılış konuşmasında.

Kuo, sonbaharda ekstra bir açılış konuşması bekliyor, bu nedenle yeni MacBook Pro modellerini görmeyi bekleyebileceğimiz zaman bu gibi görünüyor.

Yeni MacBook’larla Apple’ın M1 çipli yeni mini LED ekranın geliştirilmiş bir sürümünü ve bir SD kart yuvası ve bir HDMI bağlantı noktası dahil olmak üzere daha fazla bağlantı içermesi bekleniyor. Söylentiye göre Touch Bar da kaybolacak.

Tasarım diline gelince, iPhone 12 ve iPad Pro’dan ilham alacağı düşünülüyor. Yeni 14 inç MacBook Pro, 2.0GHz 13 inç MacBook Pro’nun yerini alırken, M1’li 13 inç MacBook Pro’nun sıraya girmesi muhtemel.

Söylenti derlemelerimizde 14 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro hakkında bilgi edinin. Yeni M1X Chip hakkında da bu bilgilere sahibiz.

Bu makale Macwelt’te yayınlanan bir makaleden uyarlanmıştır. Karen Haslam’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/kuo-new-macbook-pro-3806516/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...