mac

Bu Yıl Mini LED MacBook Pro İçin Daha Fazla İpucu

Yeni MacBook Pro, Apple dedikodu avcıları arasında sıcak bilet olmaya devam ediyor ve artık 2021 güncellemesi için duyurulacak amiral gemisi yeni özellik hakkında daha iyi bir fikre sahibiz.

Tayvanlı tedarik zinciri haber sitesi DigiTimes’a göre, bu yılki MacBook Pro modelleri, alıcılara mevcut modellerden daha iyi renk üretimi, daha siyah siyahlar, daha yüksek kontrast ve daha fazla dinamik aralık sağlayan mini LED arka aydınlatmalı ekranlara sahip olacak.

Yeni ekranlar öncelikle en yeni 12.9 inç iPad Pro için mini LED ekran panellerini üreten aynı şirket olan Taiwan Surface Mounting Technology (TSMT) tarafından üretilecek. Ancak daha az sayıda ekran da 2004 yılında kurulan Çinli bir şirket olan Luxshare Precision Industry tarafından üretilecek.

Her zaman olduğu gibi, bunun gibi söylentilere bir tutam tuzla bakılmalıdır: AppleTrack, DigiTimes’a yalnızca %63,5’lik bir doğruluk derecesi verir. Ancak, teknolojinin gelişini ve iki modelin ekran performansı arasındaki fark nispeten küçük olsa da görünüşte popülerliğini daha büyük iPad Pro’da gördükten sonra MacBook Pro’nun mini LED için destek alması inkar edilemez bir şekilde mantıklı olacaktır.

DigiTimes, mini-LED teorisini sürekli olarak destekledi, ancak geçen yılki raporları tahmin edilen zaman ölçeğinde ve tedarikçi şirketlerin tartıştığı şekilde değişiklik gösterdi. Haziran ayında site, mini LED MacBook Pro’nun 2021’in sonunda bizimle olacağını söyledi; Ancak Mayıs ayında site, 2022’ye kadar gelmeyeceğini hesapladı.

Bir sonraki MacBook Pro güncellemesini mi bekliyorsunuz? Yeni MacBook Pro merkezimizde en son söylentileri yakalayın veya en iyi MacBook Pro fırsatlarına yönelik kılavuzumuzla mevcut ürün yelpazesinde pazarlık yapın.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/macbook-pro-mini-led-3806620/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...