mac

Apple, Ölü Kişilerin Hesaplarına Erişmeyi Kolaylaştırıyor

Apple, Pazartesi günkü WWDC 2021 etkinliğinde, bu sonbaharda yapılacak iOS 15 ve macOS Monterey işletim sistemi güncellemelerinden itibaren, ölümünüz durumunda hesaplarınıza kimlerin erişebileceğini belirlemenin mümkün olacağını duyurdu.

Yeni özelliğin adı Digital Legacy. Akrabaların veya arkadaşların, ölen bir yakının sahip olduğu ve birçok kişinin takdir edeceği dijital fotoğraflara ve diğer kişisel verilere erişmesini çok daha kolay hale getirir.

Bu özelliği ayarlamak için, mirası bırakan kişi, ölümleri durumunda hangi kişilerinin hesaplarına erişmesine izin verileceğini belirtmelidir. Bunlar, miras bırakan vefat ettiğinde hesaba erişim talep edebilecek – ve umarım doğrudan elde edebilecek – Eski İrtibat Kişileri olarak belirlenir.

Facebook, Twitter ve Google benzer özellikleri zaten uygulamaya koydular, bu nedenle Apple, giderek daha önemli bir sorun olarak görülen sorunu ilk çözen kişi değil.

Apple, ilgili bir haberde, şifrenin unutulması durumunda hangi kişilerin bir hesaba erişime yardımcı olabileceğini belirlemeyi de mümkün kılacağını duyurdu. Bu özelliğe Hesap Kurtarma Kişileri adı verilir.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/dead-accounts-3805456/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...