Yazılım

Microsoft Office 2021 Olacak mı? Office 2021 Çıkış Tarihi

Apple’ın Pages, Numbers ve Keynote teklifleri de dahil olmak üzere Microsoft Office’e verdiği yanıtın harika olduğunu düşünüyoruz. Ancak gerçek şu ki Office’i diğer araçlardan daha fazla kişi kullanıyor. Bu nedenle birçok Mac kullanıcısı, Mac için Microsoft Office’in bir sonraki sürümü hakkında en son bilgileri arayacaktır.

Microsoft, diğer pek çok şirket gibi, Office’in abonelik sürümü olan Office 360’ı sunar. Bu sürüm, yeni özelliklerle düzenli olarak güncellenir. Ancak, herkes yazılıma aylık veya yıllık olarak abone olmak istemez. En son özelliklere ve işlevlere ihtiyacınız yoksa, Microsoft Word’ün eski bir sürümü yeterince iyi olabilir. Düzenli güncellemelerin gerçekten sorunlara neden olabileceği ve temel iş akışlarını bozabileceği bir alanda çalışıyorsanız, Office 360 ​​uygun olmayabilir. Buluta geçmek istemeyen benzer profesyonel kullanıcılar Office LTSC’yi çekici bulacaktır.

Microsoft bunu fark ediyor gibi görünüyor, çünkü Office 2019’u piyasaya sürdüğünde bile Office’in kalıcı lisanslı bir sürümünü son kez yayınlamayacağını söyledi. Şirket, Eylül 2020’de bir blog gönderisinde bunu tekrar açıkladı. planlarını açıkladı Office’in yeni kalıcı lisans sürümünü yayınlamak için – Office 2021.

Microsoft, Şubat 2021’de bu planları yeniden onayladı. Office’in iki yeni sürümünü duyuruyoruz.

İlki Office 2021’dir. Bu sürüm, ev kullanıcıları ve küçük işletmeler içindir. İkinci versiyon Office LTSC (Uzun Süreli Hizmet Kanalı) olarak adlandırılır ve profesyonel kullanıcılar ile kurumsal müşterileri hedef alır.

Office 2021 çıkış tarihi

Office 2021 (Outlook, Word, Excel ve PowerPoint dahil) 2021’in ikinci yarısında piyasaya sürülecek. Windows 10 ve macOS için sürümler olacak.

Office 2021 fiyatı

Office 2021 fiyatı, Microsoft Office 2019 ile aynı olacaktır.

Mac için Office’in en son sürümü Office Ev ve Öğrenci 2019 (119,99 £ / 149,99 ABD doları) veya Office Ev ve İş 2019 (249,99 £ / 249,99 $).

Müşteriler, bazen kalıcı lisans olarak da bilinen Office 2021’i doğrudan satın alabilecekler. Bu, kullanmak için yıllık bir abonelik almalarına gerek olmadığı anlamına gelir. Bu lisans, Office 2021 için beş yıllık destek içerecektir.

Her cihaz için Office LTSC satın alınmalıdır, ancak lisansın satın alındıktan sonra yenilenmesine gerek yoktur.

Satışlar başladığında, Microsoft’un Office Professional Plus, Office Standard ve ilgili uygulamaların fiyatlarını yüzde on artırması bekleniyor. Microsoft ayrıca Office LTSC’den sonra aboneliği olmayan başka bir bağımsız sürümün olacağına söz veriyor.

Office 2021 özellikleri

Microsoft, Office 2021’in yeni özellikleri hakkında henüz yorum yapmadı.

Microsoft, Nisan 2021’de Office LTSC’nin bir önizlemesini yayınlamayı planlıyor, bu da bize hangi yeni özelliklerin dahil edileceği konusunda bir fikir verecektir.

Ancak, en azından Office LTSC’den ne bekleyeceğimiz konusunda bazı fikirlerimiz var:

  • Gelişmiş karanlık mod desteği
  • Geliştirilmiş erişilebilirlik özellikleri
  • Dinamik diziler
  • Excel’de XLOOKUP
  • Word, Excel, Outlook ve PowerPoint’te genel iyileştirmeler

Geliştirilmiş karanlık modun yanı sıra, Microsoft Office kullanıcı arayüzünde hiçbir şey temelde değişmez.

Skype Kurumsal istemci uygulaması, Office LTSC kullanıcıları tarafından Microsoft İndirme Merkezi’nden ayrı olarak indirilebilir. Microsoft Teams uygulaması da ayrıca sağlanır.

Her iki yeni Office sürümü de OneNote ile birlikte gelecek ve hem 32 bit hem de 64 bit sürümleri olarak sunulacak.

Office 360 ​​devam edecek mi?

Microsoft, Office 2021 ve Office LTSC ile birlikte Microsoft 365 bulut çözümünü tercih edilen çözüm olarak sunmaya devam edecek.

Mac için Office satın alma konusunda burada pek çok tavsiyemiz var: Mac için Office satın alma rehberi. Ayrıca okuyun: iPad ve iPhone’da ücretsiz Microsoft Office nasıl edinilir. ve Mac’te Microsoft Word’ü ücretsiz edinme.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/will-there-be-microsoft-office-2021-office-2021-release-date-3801991/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...