Apple

Kuo, Hyundai ve Apple Car Üzerinde AğırlaştıTF Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple Car hakkında, Apple’ın Koreli otomobil üreticisi Hyundai ile çalıştığına dair spekülasyonların ötesine geçen bazı tahminlerde bulundu. Kuo’ya göre Apple diğer otomobil üreticileriyle de çalışacak.

Kuo, Apple’ın Hyundai ile olan ilişkisine dair spekülasyonu doğruladı ve Apple’ın, Apple’ın araçlarının üretileceği temel olarak Hyundai’nin E-GMP elektrikli araç platformunu kullanacağını belirtti. Kuo, Hyundai’nin parça tasarımı ve üretimine dahil olacağına, Hyundai’nin yan kuruluşu Kia’nın ise otomobilin ABD’deki üretimiyle ilgileneceğine inanıyor. Hyundai kaynakları geçtiğimiz günlerde Reuters’e Hyundai’nin Apple ile çalışmak istemediğini söyledi.

Kuo ayrıca General Motors (GM) ve PSA’nın (Peugeot, Citroën, DES Opel ve Vauxhall markaları) otomobilleri gerçekten yaratmak için Apple ile birlikte çalışacaklarından da bahsediyor.

Kuo, elektrikli araçlar akıllı telefonlardan yaklaşık 40 ila 50 kat daha fazla bileşen içerdiğinden, Apple’ın planlarını gerçekleştirebilmek için bu yerleşik araç üreticilerinin deneyimlerine ve kaynaklarına güveneceğini iddia ediyor.

Kuo, “Apple’ın kapsamlı geliştirme, üretim ve yeterlilik deneyimine sahip mevcut otomobil üreticileri (Hyundai Group, GM ve PSA) ile derin işbirliği, Apple Car geliştirme süresini önemli ölçüde kısaltacak ve pazara sunma süresi avantajı yaratacak,” diye yazıyor Kuo. yatırımcılara (Apple Insider aracılığıyla).

“Apple’ın mevcut otomobil üreticilerinin kaynaklarından yararlanacağına ve kendi kendini yöneten donanım ve yazılımlara, yarı iletkenlere, pille ilgili teknolojilere, form faktörü ve dahili alan tasarımlarına, yenilikçi kullanıcı deneyimine ve Apple’ın mevcut ekosistemiyle entegrasyona odaklanacağına inanıyoruz.”

Bu arada, araç teknolojisi ve otonom sürüş ile ilgili giderek daha fazla Apple patenti ortaya çıkıyor. Örneğin, yakın zamanda verilmiş bir patent, sensörlerin trafiği düzenleyen bir kişinin el hareketlerini nasıl tanıyıp işleyebileceğini açıklar.

‘Trafik yönü hareketi tanıma’ patenti, bir kişinin trafiği ne zaman düzenlediğini algılayan, ancak daha sonra kontrolü yalnızca sürücüye iade eden ve aksi takdirde durumun dışında kalan mevcut sistemlerin sorunlarını açıklar. Apple’ın teknolojisinde sensörler ve arkalarındakiler doğrudan hareketlere tepki verir ve aracı durdurur, tekrar hareket etmeye başlar veya yön değiştirir. Sistem ayrıca bu reaksiyonları diğer cihazlara veya araçlara da aktarabilir.

Apple’ın Araba planları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Macwelt’ Karen Haslam tarafından tercüme.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/kuo-hyundai-apple-car-3801290/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...