Yazılım

Gmail’in Veri Toplaması App Store Gizlilik Etiketi Tarafından Açıklandı

Google, Apple’ın gizlilik kurallarındaki değişikliklere nasıl tepki vereceği konusunda önemli spekülasyonlara rağmen, iOS için Gmail uygulamasını Aralık ayının başından beri güncellemedi. Ancak Gmail’in App Store’daki girişi vardır toplanabilecek çok çeşitli veri noktalarını gösteren bir gizlilik bildirimi ile değiştirildi.

Şirket daha önce, kullanıcıları izleme izni istemek yerine, iOS geliştiricilerinin belirli bir cihazı tanımak için kullanabilecekleri IDFA kodunu (Reklamverenler İçin Tanımlayıcı) kullanmayı bırakacağını belirtmişti. Google’ın, kullanıcıları izlemenin diğer yollarına erişimi vardır.

Yeni App Store gizlilik bildirimi, kullanıcıları satın almalar, kişiler, konum, arama geçmişi ve daha fazlasıyla ilgili verilerin “toplanıp kimliğinizle ilişkilendirilebileceği” konusunda bilgilendirir.

Google’ın hala IDFA değişikliğini gelecekteki bir güncellemede uygulamayı planlayıp planlamadığı bilinmiyor. Chrome, Fotoğraf ve Haritalar gibi diğer Google uygulamaları hâlâ hem güncellemeleri hem de gizlilik bildirimlerini bekliyor.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/gmail-privacy-label-app-store-3802092/
ucuz youtube abone satın al

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...