Apple

Apple, Swatch ile ‘Bir Şey Daha’ Kasasını KaybettiSwatch, son altı yıldır, Apple’ın İsviçreli saat üreticisine karşı yasal işlem başlatmasına neden olan bir strateji olan pazarlamasında “Bir şey daha” ve “Farklı işaretle” ifadelerini kullanıyor.

Ancak yasal işlem şimdi durmuş görünüyor. 9to5Mac raporlarına göre İngiliz yetkililer, Swatch’a pazarlamasında “Bir şey daha” ifadesini kullanma hakkı verdi.

İfadeler tartışmalıydı çünkü Apple’ın kendi pazarlamasıyla ilişkilendirildi.

Örneğin “bir şey daha”, Apple’ın son kurucusu Steve Jobs’un gişe rekorları kıran filmi bir açılış sunumunun sonunda ortaya koyarken kullandığı bir ifadeydi; Tim Cook, “Bu sözlere büyük saygı duyuyoruz” ifadesini vurgularken ara sıra da bu ifadeyi kullandı. (İşte Apple’ın şimdiye kadar duyurduğu her “Bir şey daha”.)

Ancak Swatch, suçluyu ifşa etmeden hemen önce onu kullanan TV dedektifi Columbo’ya atıfta bulunmak için “Bir şey daha” kullandığını savundu. Saatçi, bunun Apple ile hiçbir ilgisi olmadığını iddia ediyor.

Daha önce Swatch’a, Apple’ın 1997 ve 2002 yılları arasında yürüttüğü beğeni toplayan reklam kampanyası “Farklı düşün” ün pek bilinmediği gerekçesiyle “Farklı kene” sloganını kullanma hakkı verilmişti.

Toplamda Swatch, iki kelime öbeği için dünya çapında 44 ülkede ticari marka koruması için başvuruda bulundu.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-one-more-thing-case-swatch-3803268/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...