Apple

Apple Hisse Senedi Şimdiye Kadarki En Yüksek Değere Ulaştı

Apple’ın hissesi, devam eden pandeminin neden olduğu lojistik zorluklara rağmen geçen yıl %150’den fazla değer kazandı. Ve Çarşamba günkü ABD Nasdaq Menkul Kıymetler Borsası’ndaki işlem sırasında, şirketin hissesi, şirketin 45 yıllık tarihinde şimdiye kadarki en yüksek liste olan hisse başına maksimum 145.09$’dan işlem gördü.

Bu, Apple’ın piyasa kapitalizasyonunun şu anda şaşırtıcı bir şekilde 2.387 trilyon dolara ulaştığı anlamına geliyor ve bu, herhangi bir şirketin şimdiye kadar elde ettiği en yüksek değer. (Enflasyonu hesaba katarsanız, Hollanda Doğu Hindistan Şirketi gibi tarihi firmaların daha da değerli olduğunu okumuş olabilirsiniz. Ancak bu tartışmalıdır.)

Karşılaştırıldığında, Microsoft ve Amazon rakipleri sırasıyla 2.089 trilyon dolar ve 1.885 trilyon dolar değerinde. Bu arada Google, 1.706 trilyon dolar değerinde, Facebook ise “sadece” 980 milyar dolar değerinde.

Apple’ın finansal dönüm noktaları o kadar hızlı ve o kadar sık ​​​​geçiyor ki, takip etmek zor olabilir. Geçen yıl Haziran ayında Apple 1,5 trilyon doları geçti ve aynı ay analistler dört yıl içinde 2 trilyon doları geçeceğini tahmin ettiler. Bunu yeterli zaman ayırarak başardığını söylemeye gerek yok.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apples-stock-highest-value-3806482/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...