Apple

İtalya’da Apple ve Amazon’a ‘Fiyat Sabitleme’ Nedeniyle Ağır Ceza Verildi

İtalyan antitröst makamı, Apple ve Amazon’u Reuters’in “rekabet karşıtı işbirliği” olarak adlandırdığı şeyden suçlu buldu ve sırasıyla 134,5 milyon € ve 68,7 milyon € para cezası ödemelerini emretti. (Bu kabaca 113 milyon sterlin ve 58 milyon sterlin.)

L’Autorita Garante della Concorrenza e del Mercato (AGCM), ilk olarak geçen yıl Temmuz ayında bildirdiğimiz bir soruşturmanın ardından, iki şirketin Apple ve Beats ürünlerinin fiyatlarını sabitlemek için işbirliği yaptığını tespit etti. AGCM, 2018 tarihli bir anlaşmanın yalnızca seçili perakendecilerin bu ürünleri amazon.it web sitesi, AB kurallarına aykırı.

Para cezalarına ek olarak, Amazon’a, amazon.it üzerinden mal satan tüm şirketlere Apple ve Beats ürünlerini de satmasına izin verme emri verildi.

Her iki şirket de Reuters’e anlaşmanın müşterileri sahte ürünlerden korumak için olduğunu söyleyerek karara itiraz edecek.

Apple yaptığı açıklamada, “Müşterilerimizin orijinal ürünler satın almasını sağlamak için bayi ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışıyoruz ve dünya çapında kolluk kuvvetleri, gümrük ve tüccarlarla birlikte çalışan ve yalnızca orijinal Apple ürünlerinin satıldığından emin olmak için çalışan uzman ekiplere sahibiz” dedi. .

Bu arada Amazon şunları söyledi: “İş modelimiz onların başarısına dayandığından, Amazon’un satıcıları mağazamızdan çıkararak fayda sağladığı önerisini reddediyoruz. Anlaşmanın bir sonucu olarak İtalyan müşteriler en yeni Apple ve Beats ürünlerini mağazamızda bulabilirler. , daha iyi fırsatlar ve daha hızlı sevkiyat ile iki katından fazla katlanan bir katalogdan yararlanıyor.”

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price tarafından tercüme (DeepL kullanılarak) ve ek raporlama.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-amazon-italy-3811041/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...