Apple

Apple/Destansı Tanıklık Bitti, Ancak Karar Aylar Alabilir

Pazartesi günü, Apple ile Epic Games arasındaki yüksek profilli dava davasının ikinci şirketin App Store’u yönetme şekline ilişkin tanıklık ve tartışma aşaması, bir dizi ateşli ileri geri hareketle sona erdi. Şimdi yargıcın kararını beklemeliyiz.

Geçmişte, çoğu gözlemci Apple’ın savaşı kazanmak için en iyi şansa sahip olduğunu düşünüyordu, ancak Yargıç Yvonne Gonzalez Rogers Cuma günü Apple CEO’su Tim Cook’u komisyondan geçirdikten sonra, şimdi en olası sonuç bir uzlaşma gibi görünüyor.

“Kullanıcıların, özellikle oyun bağlamında, içerik için daha ucuz bir seçenek bulmalarına izin vermenin sorunu nedir?” ona sordu. “Gidip daha ucuz bir Battle Pass veya V-Bucks almak istiyorlarsa ve bu seçeneğe sahip olduklarını bilmiyorlarsa, Apple’ın onlara bu seçeneği vermesinin sorunu nedir?”

Uzlaşma kararı, Fortnite gibi iOS oyunlarındaki öğeleri doğrudan üreticilerinden satın almanın mümkün olacağı anlamına gelebilir ve bu da Apple’ın çok önemli miktarda gelir kaybetmesi anlamına gelir.

Ancak Protokol raporlarına göre yargıç birkaç ay sürebilecek kararını verene kadar kesin olarak bilmek zor.

Site, “Yargıç Gonzalez Rogers, mahkeme salonunda üç saatten biraz fazla süren tartışmalardan sonra oturumu sonlandırdı ve önemli miktarda zaman alacak bir karar beklediğini ancak kesin bir tarih vermeyi reddettiğini söyledi.”

“Tüm yasal destanı ilk etapta başlatan Fortnite düzeltmesinin yıldönümü olan 13 Ağustos’taki son teslim tarihi yalnızca bir şakaydı. Umarım daha erken olur.”

Biz de öyle umuyoruz.

Bu makale ilk olarak Macworld İsveç’te yayınlandı. David Price’ın çevirisi.

.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/apple-epic-verdict-3804992/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...