Apple

Tim Cook Çarşamba Günü ‘Büyük Duyuru’ Yapacak – Ama Ürün Değil

CBS This Morning ile önceden kaydedilmiş bir röportajda, ABD’de Çarşamba sabahı (veya Çarşamba öğle vakti İngiltere saatinde) yayınlanacak olan Tim Cook, Gayle King’in “büyük bir duyuru” olarak tanımladığı şeyi yapacak. King, bunun yeni bir ürün olmadığına işaret etmeye hevesliydi – “herkesi heyecanlandırmayın”, bir ortak sunum yapan kişiyle dalga geçti – ancak bunun “daha büyük ve daha iyi” bir şey olduğunu iddia etti.

(Güncelleme: Röportaj şimdi yayınlandı. Cook, Apple’ın Irk Eşitliği ve Adalet Girişimi kapsamında geçen yaz 100 milyon sterlin taahhüt ettiği bir dizi yeni projeyi duyurdu.)

CBS’nin teaser klibi, Cook’un geçen haftaki ABD’deki siyasi kargaşa ve buna katılması gerektiğini düşündüğü sonuçlar hakkında sorular sorarken (“hiç kimse kanunun üstünde değil,” diyor, Başkan Trump’ı doğrudan kınamaktan kaçınarak ancak duygularını makul ölçüde netleştiriyor. ). Ancak King, bunun Apple’ın duyurusu olan ana odaktan ziyade Cook’un açmaya istekli olduğu ek bir konu olduğunu hemen kabul etti.

Ürün değilse ne olabilir? Team , olası duyurular için beynimizi harap ediyor ve birkaç seçenek buldu:

1. COVID yanıtı

Apple, COVID-19’a küresel tepkiye izleme ve izleme, bağış toplama (kendi aracılığıyla Product Red ile ortaklık) ve yüz maskelerinin tasarımı. Apple bu alanda yeni bir şey duyurabilir.

Şirket yasal engellerle karşılaşsa da, aşı üretimi veya dağıtımı ile ilgili olabilir. En olası duyuru, muhtemelen kaynak yaratma çabalarının genişletilmesi veya büyük bir bağış olacaktır.

2. Martin Luther King Jr Günü

ABD’de bir meslektaşı olan Roman Loyola, ABD’de Martin Luther King Jr Günü’nün Pazartesi günü olduğuna dikkat çekiyor. “Sanırım Apple bununla ilgili bir tür inisiyatif açıklayacak,” diyor. ” Gaziler Günü’nde ne yaptı. “

3. ABD imalat / tedarik zinciri

İşin garibi bu, Donald Trump’ın tekrarlayan taleplerinden birini yerine getirebilir: Apple’ın üretimini ABD kıyılarına geri getirmesi. (2017’de “Apple’ın lanet bilgisayarlarını ve eşyalarını bu ülkede inşa etmeye başlamasını sağlayacağız,” dedi.) Şirketin bunu tıpkı topal ördek gibi yaptığı gibi duyurması biraz ironik olurdu. kapıdan çıktı.

Ancak ABD üretimi, Apple’ın şu anda bağlı olduğu Asya tedarik zincirine kıyasla pahalı bir iş. Şirket imalatında değişiklik yapıyorsa, insan haklarıyla ilgili sorular nedeniyle Çin’den, halihazırda bazı tedarikçi ortaklarının bulunduğu Vietnam ve Hindistan’a odaklanmanın daha muhtemel olduğunu düşünüyorum.

4. çevre

Apple’ın neden çevre için kötü olduğu (ve bunun neden değiştiği) bölümünde uzun uzadıya tartıştığım gibi, Apple’ın çevre konusunda karışık bir kaydı var. Ancak son yıllarda kesinlikle daha iyi bir eko vatandaş haline geldi.

Geçen yaz, tüm Apple ürünlerinin 2030 yılına kadar karbon nötr olacağını duyduk ve şirketin bu doğrultuda başka duyuruları da olabilir.

5. Eğitim

Apple eğitimi ciddiye alıyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, okullar ve öğrenciler tarafından kaç Apple cihazı satın alındığı göz önüne alındığında. (Eğitimde iseniz indirim alabilirsiniz.)

2018 yılında şirket bir okulda eğitim odaklı bir etkinlik düzenledi, yeni bir iPad tanıttı ve bazı eğitim odaklı yazılım duyuruları yaptı. Bu yarın olmayacak (yeni iPad mini biraz gecikmiş olsa da …) ancak mevcut koşullar altında evde öğrenmenin önemi ve önemi, Apple’ın insanların çevrimiçi öğrenme kaynaklarına erişmesine yardımcı olacak bir girişimi duyurmasına neden olabilir.

Başka bir şey

Apple yeni bir genel merkez mi inşa ediyor? Tim Cook emekli mi oluyor? (Apple bunu yönetim kuruluna bir promosyon olarak döndürmediği sürece, bunu yeni bir üründen “daha iyi” olarak tanımlamak biraz anlamsız olur.) Apple gerçekten büyük bir satın alma mı yapıyor – bir araba üreticisi mi?

Temelde hiçbir fikrimiz yok ve daha fazlasını öğrenmek için yarın ayarlayacağız – yani teaser işini yaptı. Maalesef röportajın tam olarak ne zaman yayınlanacağından emin olmak zor, çünkü CBS This Morning uzun bir program: 07:00 – 9:00 ET (İngiltere saatiyle öğlen saat 2’ye kadar) yayınlanacak. İkinci olarak düşünürsek, daha sonra haberleri en iyi burada, .co.uk adresinden takip etmek en iyisidir.

Yaklaşan diğer duyurularla ilgili ayrıntılar için Bir sonraki Apple etkinliği ne zaman? Sayfasını ziyaret edin.

{

”,”

‘2.0’

‘script’,”);
‘init’, ”
”, ”);
”,”);
);

}
.

Kaynak: https://www.macworld.co.uk/news/tim-cook-big-announcement-3800344/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WeCreativez WhatsApp Support
İstanbul Apple Tamir Merkezi
Fiyat talebinde bulunmak için Apple cihazınızın marka modelini ve arızası hakkında bizi kısaca bilgilendiriniz.

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi kapatarak siteyi gezinmeyi deneyin...